✓ Maximálně 8 lidí ve skupině    ✓ Respektování vládního nařízení    ✓ Klienti a lektoři očkovaní proti Covid-19    ✓ Dodržování rozestupů    ✓ Komfort při mluvení bez potřeby ochrany úst
i
PŘIHLAŠOVÁNÍ DO KURZŮ SE ZAHÁJENÍM OD ÚNORA 2022
Vlastní tvorba audio nahrávek k učebním textům
Vlastní tvorba textů pro studenty 50+
Specializace lektorů na studenty 50+

Časopis The New Yorker

Článek jsem zveřejnila 17.4.2016|Cestování, Kultura, Zábava|

Časopis the New Yorker jsem dostala dárkem od studenta Jaroslava, který se vrátil z New Yorku. Jaké spletitosti však časopis 50+ provázely? Přečtěte si…

Když jsem se dozvěděla, že se student Jaroslav z kurzu začátečníků chystá do New Yorku, hned mě napadla myšlenka, že by bylo dobré, kdyby se do výuky angličtiny pro studenty 50+ zahrnulo čas od času i čtení krátkých úryvků z časopisu v originále, určeného právě pro tuto cílovou skupinu. To jsem však nepředpokládala, že to bude takové spletité. Jaroslavovi jsem připravila otázku, kterou pokládal v místních obchodech s časopisy. Nad první otázkou „Please don’t you have a magazine for seniors?“ kroutili místní prodavači hlavou, že prý nic takového tady neznají. Nedalo mi to a otázku jsem zkusila pro Jaroslava zjednodušit na: „Please don’t you have a magazine for elderly people?“ Bohužel ani toto se nesetkalo s pozitivním výsledkem. Američani prý nic takového nemají! Jaroslavovi nabídli pouze časopis prý i blízký starším lidem „The New Yorker“.

Když jsem časopis prolistovala, stále mě tam chyběla taková ta typická témata, která zajímají starší lidi t.j. vnoučátka, rodina, zahrada, zdraví…ale pak jsem si řekla, že jídlo a cestování vlastně taky není špatné, a že to zajímá každého. Je mi tedy záhadou, kam se poděly v New Yorku časopisy určené pro starší lidi, zda-li to opravdu není na americkém trhu nebo pouze New York má své zvláštnosti a specifika v nabídce časopisů.

V každém případě mi časopis udělal ohromnou radost a ráda ho použiji v hodinách angličtiny.

O časopisu The New Yorker

The New Yorker je americký týdeník věnovaný nápadům. Je to nadčasový magazín, který zveřejňuje reportáže, komentáře, kritiky, eseje, satiru, karikatury, poezii a nutí čtenáře k zamyšlení. Je kvalitně napsaný a pomáhá čtenářům hlubšímu porozumění světu. První vydání vyšlo v roce 1925! Více na The New Yorker.