i
Audio nahrávky s BBC hlasem k učebním textům
Vlastní tvorba textů pro studenty 50+
Specializace lektora na studenty 50+

Courtney Rivas – host v kurzech seniorů

Článek jsem zveřejnila 25.9.2018|Kultura, Ostatní|

Do úterních kurzů skupin Advanced and Intermediate se přišla podívat Courtney Rivas, mladá dáma, která pro moje kurzy zpracovává audio nahrávky k učebním textům. Přečtěte si více právě zde.

Hodiny byly pečlivě připraveny a dodržely se i plány učiva. Vzhledem k tomu, že bylo na programu konverzační téma „opera“ k učebnímu textu „Pretty Yende“, sama tato mladá Američanka nám prozradila, jak Američané smýšlejí o opeře a vážné hudbě, případně jaký je jejich oblíbený žánr. Níže uvedený text byl distribuován mezi studenty a upraven pro konkrétní jazykovou úroveň zvlášť. Myslím, že se hodina s hostem moc všem líbila, a že to bylo příjemné zpestření.

COURTNEY RIVAS AND HER OPINION ABOUT OPERA AND MUSIC  IN AMERICA

America has many different people all living in the same country. It is a very big country, too, so not everyone listens to the same music.

Opera is not as popular in the US as it is in Europe. We don’t have any famous opera singers that I am aware of, but I do know about Andrea Bocelli and Luciano Pavarotti. However, they aren’t from America.

I think if you ask most Americans about opera, they would say they know a little about these two singers. In the US, many people listen to pop, country, and rock. I think this is the same in many parts of the world, with famous singers known worldwide. Distinctly American music would be blues and bluegrass. These came from the southern regions of the states, and have influenced much of the pop and rock music that was later to come.
(Think 1950’s and 1960’s counter-culture music.)

As for myself, I enjoy listening to just about every kind of music, and enjoy the effort that is put into learning and singing opera. I especially enjoy Andrea Bocelli’s version of Ave Maria, but I think everyone does!

Courtney Rivas, B.A.
Lektorka angličtiny se zkušenostmi v poslechovém nahrávání. Rodilá mluvčí z USA ze státu Nevada. Je nositelka akademického titulu Bc. Držitelka certifikátu TEFL, mezinárodně uznávaného lektorského osvědčení, jehož obsahovou náplní byla také fonologie. Mezi její záliby patří např. pěší turistika, lukostřelba, četba a cestování. „I’m grateful to be back to all of the seniors. With their humor, wisdom, kindness, and determination I am inspired to continue in education, just as they are doing today,“ říká Courtney Rivas.