✓ Maximálně 8 lidí ve skupině    ✓ Respektování vládního nařízení    ✓ Klienti a lektoři očkovaní proti Covid-19    ✓ Dodržování rozestupů    ✓ Komfort při mluvení bez potřeby ochrany úst
i
PŘIHLAŠOVÁNÍ DO KURZŮ SE ZAHÁJENÍM OD ÚNORA 2022
Vlastní tvorba audio nahrávek k učebním textům
Vlastní tvorba textů pro studenty 50+
Specializace lektorů na studenty 50+

Perličky kolem křestních jmen v USA

Článek jsem zveřejnila 14.5.2016|Kultura, Zábava|

Stuart Carapola, rodilý mluvčí z New Yorku, se se mnou podělil o perličky kolem křestních jmen v USA. O nové poznatky jsem se s radostí podělila se svými studenty.

Tak například křestní jméno Ann nebo Anne znamená Anna ale i Anička, oproti tomu Annie sice ve slovníčku znamená Anička, ale v USA se jen zřídkakdy používá jako křestní jméno. Spíše se dává jako přezdívka jako je tomu např. u zpěvačky Annie Lennox (1954).

Studenti měli také dotaz, jak je to s křestním jménem bývalého prezidenta USA, Billem Clintonem a proč se jmenuje Bill a ne Will nebo William. Je to tak, že v úředních dokumentech má oficiálně uvedeno „William Jefferson Clinton„, ale upřednostňuje, aby se mu říkalo „Bill“ jako „fake name“ (nepravé jméno). Stejně tak je to i u dalších křestních jmen, kdy Richard může být „Dick„, Henry může být „Hank“ a Larissa can be „Lacey„.

Pochopila jsem tedy, že v USA je značná volnost v tom, jak se kdo bude jmenovat neoficiálně. A to že Američani mají značnou volnost i ve výběru prostředního jména „middle name„, jsem zjistila hned poté, co mi Stuart Carapola vysvětlil, že jeho prostřední jméno „Alexander“ mu dala maminka jenom proto, že se jí líbilo. Faktem však je, že prostřední jména v USA se dávají většinou po otci nebo po příbuzném – i zde nejsou daná jasně pravidla a Američani v tom mají volnou ruku. Holt Amerika! 🙂