i
Audio nahrávky s BBC hlasem k učebním textům
Vlastní tvorba textů pro studenty 50+
Specializace lektora na studenty 50+

Nové logo

Článek jsem zveřejnila 2.4.2018|Ostatní|

Změnila jsem logo. Jeho nová podoba je profesionálnější, barevnější a myslím i dostatečně vypovídající po obsahové a grafické stránce. Přečtěte si jeho charakteristiku. Snad se Vám nové logo taky líbí.

Nové logo má plnobarevnou a jednobarevnou variantu. Plnobarevná varianta je v kombinaci dvou barev – modré a červené. Tyto barvy charakterizují vlajky USA a Velké Británie. Oba tyto státy propaguji v rámci kurzů Angličtina pro seniory 50+.  Text „Angličtina pro seniory 50+“ vystihuje moji činnost – t.j. nabízím službu – specializované kurzy angličtiny pro studenty starší 50 let. Moje jméno „Gabriela Nováková“ v logu vystihuje zase moji osobu. Jsem zakladatelkou, organizátorkou a také lektorkou.

Dovolte, abych vám vysvětlila ještě terminologii ke slovu „senior“. Slovo senior pochází z angličtiny a znamená pouze starší, zkušený a vážený. Moje kurzy jsou tak určeny pouze pro starší studenty, navíc kteří jsou již věkem zkušení a vážení. A pro mě je to pocta, mít takové studenty v kurzu. Není to vůbec spojeno pejorativně se slovem „důchodce“, tak jak si většina lidí starších 50 let myslí. Důchodce se naopak v angličtině řekne „senior citizen“.

Bohužel Česká republika pojala slovo „senior“ ihned „důchodcovsky“, takže někteří starší občané se mohou cítit dotčeni mým označením, že již od 50 let jsou důchodci. Tak tomu skutečně není!

Doufám, že se mi alespoň v mých kurzech podařilo udělat osvětu tím správným směrem a alespoň moji studenti se budou tímto označením cítit poctěni.