i
Audio nahrávky s BBC hlasem k učebním textům
Vlastní tvorba textů pro studenty 50+
Specializace lektora na studenty 50+

O kurzech

Pusťte se do studia angličtiny s lidmi, kterým všem už bylo padesát. Kurzy výhradně pro seniory jsou střižené na míru právě Vám. Přečtěte si, jak to v našich kurzech funguje, kolik stojí, jak se platí a jak se do nich přihlásit.

Jak to u nás vypadá? Podívejte se na fotky:

o-kurzech
Lekce pokročilých - studenti si zapisují idiomy a jazykové obraty, které použijí v praxi
o-kurzech
Lekce mírně pokročilých - učíme se z učebnice "Angličtina nejen pro samouky"od paní PhDr. Ludmily Kollmannové
o-kurzech
Lekce mírně pokročilých - studentka navštívila USA a názorně ukazuje navštívená místa
o-kurzech
Lekce mírně pokročilých - i radost z učení je důležitá a také veselá atmosféra
o-kurzech
Lekce mírně pokročilých - i si trošku hrajeme a skládáme co nejvíce slov z daných písmen
o-kurzech
Lekce falešných začátečníků - studenti si tahají "Role-playing". Jde o simulované dialogy praktické pro běžné situace typu "v hotelu", "na letišti", "v cukrárně s vnoučaty", "s kamarádkou v oboře", "pomoc cizinci v Praze" atp.
o-kurzech
Lekce falešných začátečníků - konverzace se studenty na dané téma "FUN FACTS". Studenti si zajímavý článek o "Zábavných faktech" vzali domů. Doma si ho přečetli a přeložili, aby následující hodinu mohla začít pouze konverzace.
o-kurzech
Lekce falešných začátečníků - vysvětluji studentům některá slovíčka za pomoci gestikulace
o-kurzech
Lekce mírně pokročilých a spokojené studentky
o-kurzech
Lekce mírně pokročilých - na úvod se ptám studentů obligátní otázkou "How was your weekend"? Vždy s radostí hovoří o tom, co o víkendu zažili, a kde všude byli. Studentům opravuji mluvený projev, uznám-li to za vhodné.
o-kurzech
Lekce mírně pokročilých - uprostřed nejstarší studentka 89 let, která je v kurzu nejlepší. Zde se potvrzuje, že věk je jenom "číslo".
o-kurzech
Interiér učebny
o-kurzech
Na stěnách učebny jsou umístěny inspirativní citáty, které vybízejí k učení angličtiny.
o-kurzech
Vlastní tvorba studijních materiálů - články připravuje jazykový odborník pro každou jazykovou úroveň zvlášť.
o-kurzech
Opakování a připomínání gramatiky na konverzační bázi s důrazem na praktické využití v každodenní komunikaci, je také potřeba.

Angličtina pro seniory funguje

Je Vám přes padesát a říkáte si, že už jste na jazyky staří? Že nemáte talent? A že jazyky nepotřebujete?

Chyba lávky! Vědci ukázali, jak studium cizího jazyka zlepšuje paměť a oddaluje Alzheimera. Pravidelným užíváním cizích slov se upevňuje mentální kondice, zvyšuje sebevědomí a s ní i radost ze života. Společenské kontakty přinášejí nové zážitky a dobrou náladu. No a pak samozřejmě není od věci nějaký cizí jazyk prostě umět. Ovládat. Domluvit se. Jakkoliv je lépe než vůbec.

Proč zvolit angličtinu?

Žádným jiným jazykem se nedomluvíte s tolika lidmi najednou. Budete si jistější na cestách v zahraničí, chytře poradíte zmateným turistům doma a dozvíte se mnohem víc o světě z anglicky psaných knih, časopisů, internetových stránek ale také z promítání. Musíte obsloužit anglicky hovořícího zákazníka? Ubytují se u Vás zahraniční přátelé Vašich dětí? Nemusíte předstírat migrénu a zavírat se v kuchyni. A co když se Vaše dítko samo zapomene v cizině? S jeho partnerem či vnoučaty se česky sotva domluvíte.

Nejste staří!

Výzkumy i praxe potvrzují, že proces učení se s věkem komplikuje. Pamatujeme si méně, učíme se pomaleji. Jde o přirozený projev stárnutí, nemá tudíž smysl popírat ho nebo se mu protivit.

Nelze z něj však ani vyvozovat, že se v seniorském věku učit nedokážeme, nemusíme a nemáme! Říká se, že člověk se učí celý život. Což by bylo sotva možné, kdyby se od určitého věku učit zapomněl. Seniorský věk, stejně jako každý jiný, má svá specifika. Jinak se učí (a tedy vyučují) malé děti, jinak vysokoškolští studenti a jinak Vy, senioři. Je na učiteli, aby svůj přístup přizpůsobil Vašim zájmům a potřebám.

 • Moje kurzy jsou určeny výhradně studentům, kterým už bylo 50 let.

Jak to chodí v našem kurzu

Budete mluvit, i když si myslíte, že nedokážete. Zkušeným lektorem se rozmluvíte. Také si rozšíříte své jazykové znalosti, setkáte se s přáteli a společně se zasmějete. Stres a stud jsou neznámé pojmy!

Opravdu zapomeňte na nudu a dril! Každá lekce je obsahově vyvážena s důrazem na mluvení. Ve skupince je max. 12 studentů. Lektorka nestojí u tabule s ukazovátkem, ale věnuje se studentům tak, jak potřebují. Máte vliv na volbu témat, způsob výuky i její tempo. Chystáte se na Nový Zéland? Žádný problém zařadit na program reálie a také promítání z ostrova protinožců. Zaujal Vás film nebo kniha? Pustíme se do diskuse o nich.

Procvičování konverzace, rozšiřování slovní zásoby, vysvětlování a opakování mluvnických jevů – to všechno běží přirozeně na pozadí zajímavého tématu. Účastníci kurzů si pochvalují veselou domácí atmosféru a hlavně to, že mluví. Nebudete také pokukovat po hodinkách, kdy už „zazvoní“. Budete se bavit — a to anglicky!

Jazykové úrovně a Vaše zařazení

Zařazení do konkrétní studijní skupiny provedu na základě Vašich jazykových znalostí, ale nejen jich. Výsledky studia bude silně ovlivňovat i Váš dobrý pocit ze studia a sympatie k lidem, kteří Vás jím budou provázet. Zařazení do skupiny proto u každého studenta či studentky promýšlím i s ohledem na jejich zájmy a naturel. Tak se daří spojovat lidi s podobnými názory, stylem chování a hodnotovými preferencemi.

Tady je můj postup:

 • V nezávazné přihlášce si nezávazně tipnete svou jazykovou úroveň (viz příslušné pole formuláře).
 • Spojím se s Vámi telefonicky a otestuji Vaši komunikační dovednost.
 • Nabídnu Vám zařazení do příslušné jazykové úrovně a zaregistruji Vás.
  Změnit úroveň či skupinu můžeme i později. První odhad může klamat. Tak si počkáme a uvidíme.
 • Pošlu Vám potvrzující e-mail.

Kolik kurz stojí a jak se platí

Konverzační lekce s českou lektorkou

Za 90minutovou konverzační lekci s českou lektorkou zaplatíte pouze 150 korun (max. 12 lidí ve skupině). Při průměrném počtu 20 lekcí Vás tak studium přijde jen na 3000 korun za pololetí. To je méně, než byste zaplatili v jazykové škole. Kurzy jsou kvalitní a jsou finančně podporovány MČ Prahy 6 a Magistrátem hl.m.Praha.

Ukázková hodina

Přijďte se podívat na ukázkovou hodinu. Cena je 200 Kč za 90 min.

Platební podmínky

Kurzovné zaplatíte předem vždy na celé pololetí. Splatnost u kurzů začínajících 1. září je do 31. července, u kurzů začínajících 1. února do 31 prosince. Do kurzu lze nastoupit i v průběhu školního roku; pak zaplatíte poměrnou část kurzovného. Částku uhradíte na účet  1 1 1 1  2 2 2  7/5 5 0 0 (Raiffeisen BANK). Do zprávy pro příjemce uvedete svoje jméno, příjmení a kód kurzu. Po dohodě můžete kurzovné zaplatit i hotově.

Co není zahrnuto v ceně

V kurzovném není zahrnuto zakoupení učebnice Angličtina nejen pro samouky v ceně 270 korun, dále Angličtina pro mírně a středně pokročilé samouky a Angličtina pro pokročilé samouky v ceně 440 Kč. Při výuce je budeme potřebovat. Lze je zakoupit u mě.

AJ nejen pro samouky_162924_big                                Angličtina pro místně a středně pokročilé samouky                                       Angličtina pro pokročilé samouky

Úplným začátečníkům a falešným začátečníkům doporučuji přikoupit audio 2CD k procvičování správné výslovnosti (cena 270 Kč).

Doporučená literatura

 • Angličtina pro aktivní seniory určená nejen pro samouky (250 Kč). Publikace je určena nejen pro studenty „falešné začátečníky“, ale pro všechny, kteří se chtějí zasmát.
 • Kolibří anglicko-český a česko-anglický slovník (150 Kč). Má větší písmena a je pro seniory velmi vhodný.

Učebnice i publikace si můžete zakoupit u mě.

Popis výukové metody

Stáhněte si dokument o podrobné obsahové náplni mých kurzů zde:
Popis výukové metody

Přednosti mých kurzů proti kurzům jazykových škol

Desatero výhod kurzů, které vede samostatná lektorka:

 • Texty z amerického a britského tisku. Nepostupujeme striktně podle vybrané učebnice. Používám také aktuální texty „šité na míru“ seniorům z amerického a britského tisku. Texty jsou uvedeny zde na webu v sekci „Blog“ a se studenty k tématu procvičuji mluvení s důrazem na použití v praxi. Zajímají mě jejich názory, pocity a postoje.
 • Individuální přístup. Když se potřebujete vrátit k dříve probírané látce, tak se k ní vrátíme. Nabídnu Vám individuální test, konzultaci, znovu Vám věc vysvětlím nebo připomenu. Žádný problém, stačí říct.
 • Respekt k zájmům 50+. Chcete svoje blízké překvapit pravým anglickým dýňovým koláčem? Přinesu recept a mluvnicky ho rozebereme (péct už musíte sami). Budete chtít vědět, v čem se liší „chips“, „crisps“ a „french fries“? Tak to objasníme. Nic nás nehoní. A co takhle citáty nebo přísloví? Pusťme se s radostí do toho.
 • Respekt k potřebám 50+. Postupujeme tempem, které Vám vyhovuje. Mluvíme o věcech, které Vás zajímají. Když něčemu neporozumíte, zeptáte se. Otázkou obvykle prospějete také spoustě spolužáků. Nebudeme předstírat, že jsme mistři světa, ani se nebudeme podceňovat.
 • Domácí veselá atmosféra. Zapomeňte na formality, hlášení a vyvolávání. Napadne Vás vtip? Sem s ním! Veselá historka z výuky? Odpočineme si od sloves a časů. Co oslavit společně křesťanské svátky?
 • Domácí prostředí. Učebna je uzpůsobena potřebám a přáním starších studentů. Interiér zdobí citáty v angličtině, které si vybrali sami studenti. Kulaté stoly zase vybízejí k týmové spolupráci a navozují přátelskou, pozitivní atmosféru třeba i nad šálkem kávy nebo jiného drinku.
 • Skutečná angličtina. Žila jsem ve Velké Británii a v USA. Upozorním Vás na rozdíly mezi britskou a americkou angličtinou. Vím, jak to v obou zemích chodí, jak se tam mluví a myslí. A Vy to budete vědět také. Žádná „Čekingliš“!
 • Učebnice angličtiny pro samouky. Angličtině je třeba se věnovat každý den minimálně 20 minut, abyste se posunuli dál. Učebnice angličtiny pro samouky Vám umožní studovat i samostatně a je vhodná pro seniory.
 • Spolupracovníci se zájmem o starší lidi. Lépe tak rozumí potřebám a přáním starších studentů.
 • Přijatelná cena. Kurzovné 150 korun za 90minutovou lekci je nižší než u jazykovek, přitom výuka je kvalitní.
  Jak je to možné? Mám příspěvek od Městské části Prahy 6 a Magistrátu hl.m.Praha.

Školní řád

Školní řád v .pdf formátu zde: ŠKOLNÍ ŘÁD

Obchodní podmínky a Informace o zpracování osobních údajů

Tyto obchodní podmínky jsou vydané podle občanského zákoníku a jsou platné a účinné ode dne 4. 6. 2019.
Obchodní podmínky a GDPR informace

Respekt k zájmům 50+

Na učení není nikdy pozdě. Výuka je kompletně přizpůsobena zájmům a potřebám studentů této věkové kategorie. 

Nízká cena

Kurzovné za 90minutovou lekci je nižší než u jazykovek a přitom výuka je kvalitní. Jak je to možné? Mám příspěvek od Městské části Prahy 6 a Magistrátu hl.m. Praha.

Domácí veselá atmosféra 

Zapomeňte na formality, hlášení a vyvolávání. Napadne Vás vtip? Sem s ním! Veselá historka z výuky? A co oslavit společně křesťanské svátky?

Jak se na kurz přihlásit

 • Vyplňte prosím nezávaznou přihlášku.
 • Pokuste si tipnout vlastní jazykovou úroveň.
 • Uveďte svůj e-mail nebo telefon, na kterém Vás budu moci kontaktovat a otestovat Vaši jazykovou úroveň.
 • Jakmile Vaši přihlášku obdržím, napíšu Vám nebo zavolám, vysvětlím další postup a zodpovím Vaše otázky.
 • Pokud se rozhodnete kurz navštěvovat (budu ráda), uhradíte kurzovné.
 • Přerušit nebo ukončit studium můžete kdykoliv ale bez možnosti finanční náhrady.

Kdy a kde se kurzy konají

Kdy:

Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek
13.00-14.30
Úplní začátečníci
Gabriela Nováková
13.00-14.30
Úplní začátečníci
Jan Feldstein
15.15–16.45
Mírně pokročilí
Gabriela Nováková
15.15–16.45
Pokročilí
Jan Feldstein
15.15–16.45
Úplní začátečníci
Gabriela Nováková
15.15–16.45
Falešní začátečníci
Gabriela Nováková
15.15–16.45
Úplní začátečníci
Gabriela Nováková
16.45–18.15
Falešní začátečníci
Gabriela Nováková
16.45–18.15
Mírně pokročilí
Jan Feldstein
16.45–18.15
Mírně pokročilí
Gabriela Nováková
16.45–18.15
Falešní začátečníci
Gabriela Nováková
16.45–18.15
Úplní začátečníci
Gabriela Nováková

Stáhněte si rozvrh hodin v .pdf formátu zde: ROZVRH HODIN

Kde:

Kurzy probíhají na Poliklinice DAM, Stamicova 21, Praha 6 – Petřiny. Učebnu najdete v suterénu polikliniky s označením S-08A.

Jak se tam dostanete?

 • Metrem A do stanice Petřiny. Tam přesedněte na autobus číslo 164 nebo 108 a jeďte cca 3 minuty do zastávky Poliklinika Petřiny. Vystoupíte přímo před Poliklinikou DAM.
 • Metrem A do stanice Hradčanská, pak tramvají číslo 1 nebo 2 cca 9 minut do zastávky Vojenská nemocnice. Odtud cca 5 minut pěšky nejprve rovně ulicí Na Petřinách a pak vlevo do ulice Stamicova.

Dotazy? Volejte 721 130 615

Stačí, když mě prozvoníte, zavolám Vám zpět.