✓ Maximálně 8 lidí ve skupině    ✓ Respektování vládního nařízení    ✓ Klienti a lektoři očkovaní proti Covid-19    ✓ Dodržování rozestupů    ✓ Komfort při mluvení bez potřeby ochrany úst
i
PŘIHLAŠOVÁNÍ DO KURZŮ SE ZAHÁJENÍM OD ÚNORA 2022
Vlastní tvorba audio nahrávek k učebním textům
Vlastní tvorba textů pro studenty 50+
Specializace lektorů na studenty 50+

O zakladatelce

S přibývajícím věkem, vzděláním a pracovními zkušenostmi jsem si stále více přála dělat něco, co přináší lidem jednoznačný užitek a mně uspokojení. Tak jsem se stala zakladatelkou a lektorkou konverzačních kurzů „Angličtina pro seniory 50+“. Angličtinou se zabývám od 12 let. Vztah ke starším lidem jsem si vytvořila díky mamince a kamarádkám v seniorském věku. Díky partnerství se společností Lingua Centrum s.r.o., jedničkou ve vzdělávání, teď mohu svým klientům nabídnout kvalitnější a komplexnější službu.

Gabriela Nováková, lektorka angličtiny pro senioryGabriela Nováková, lektorka angličtiny pro seniory

Co mám za sebou

V letech 1997–2013 jsem pracovala jako asistentka v IBM, CK Fischer nebo v jiných soukromých subjektech, kde komunikace v angličtině byla součástí mé pozice. V ČTK jsem pečovala o rozvoj mezinárodní obchodní spolupráce se zpravodajskými agenturami ze zemí střední a východní Evropy, s distribučními agenturami z USA a Velké Británie a rozvoj obchodní spolupráce s rakouskou tiskovou agenturou. I tady byla angličtina mou druhou přirozeností.

Když jsem později chtěla zúročit své zkušenosti na volné noze, našla jsem ideální příležitost v neziskové organizaci Senior fitnes. Otevřela se mi možnost vyučovat angličtinu seniorům, a s tím i prostor pro úžasnou seberealizaci. Stala jsem se první samostatnou lektorkou angličtiny v Praze, zaměřenou výhradně na studenty a studentky v seniorském věku.

Vzhledem k tomu, že klienti požadovali vyšší kvalitu v poskytované službě, od října roku 2021 jsem zahájila spolupráci s přední jazykovou školou Lingua Centrum s.r.o. Klientům tak mohu nabídnout zkušené, kvalifikované lektory, kteří se specializují na věkovou skupinu lidí starších 50 let, a též službu specialistů, kteří tvoří učební pomůcky „šité na míru“ seniorům.

Co nás – lektory – baví

Když se studenti na lekce těší a my je rozmluvíme. Když vidíme, že se zlepšují ti, kteří už anglicky umí, a když začínají rozumět a mluvit ti, kteří před tím neuměli vůbec nic. Když si vzájemně sdělujeme zážitky a zkušenosti z anglofonních zemí, když je to baví a když to ocení. Máme radost, když v kurzu panuje veselá atmosféra, a když se zasmějeme.

Dobrá nálada dodává chuť k učení. Studenti nás inspirují (a neustále překvapují) svými znalostmi a vědomostmi z oblasti kultury, cestování, umění a mnoha dalších. Mají zvídavé otázky, a tak se stále učíme s nimi.

Vzdělání a praxe

Profesní studia

 • Westchester Community College, Valhalla, New York, USA (English Language)
 • Vysoká škola hotelová v Praze (v seznamu vysokých škol EU), titul Ing. v oboru Marketingová komunikace
  (hlavní cizí jazyk angličtina)

Jazykové kurzy

 • 1989–1991: Obvodní kulturní dům v Praze 9
 • 1992–1996: Caledonian School Praha, největší jazyková škola v České republice
 • 1997: Berlitz Praha, nejstarší vzdělávací centrum a jazyková škola s více než 100letou tradicí
 • 1998: British Council, mezinárodní organizace Spojeného království pro navazování kulturních vztahů

Praxe lektorky anglického jazyka

 • 2000–2003: Jazyková škola European Language Institute, Praha – výuka dospělých
 • 2015–2016: Senior fitnes z. s., Praha, nezisková organizace pořádající pohybové, vzdělávací a společenské aktivity pro zájemce od 50 let – výuka seniorů
 • 2016: První pražská lektorka angličtiny pro seniory – studenty starší 50 let

Konverzační kurzy „Angličtina pro seniory 50+“

 • 2015 – 2016: Zakladatelka projektu „Angličtina pro seniory 50+“
 • 2021: Lingua Centrum s.r.o., jednička ve vzdělávání, jako PARTNER projektu „Angličtina pro seniory 50+“

Certifikáty, mezinárodní zkoušky a jiná hodnocení

 • 1999: Adult Education Certificate of English for Speakers of Other Languages, Putnam/Northern Westchester, New York, USA
 • 2000: TOEFL, Princeton, New York, USA
 • 2000: Au-pair in America, American Institute for Foreign Study, USA
 • 2008: English Certificate (B2) založen na hodnotícím rámci EU SERR, Vysoká škola hotelová
 • 2018: British Council, C level speaking v rámci zkoušky CAE

Au-pair pobyty

 • 1996: Anglie, West Bridgford, Nottingham
 • 1996–1997: Skotsko, Kirkcaldy
 • 1999–2000: USA, Mount Kisco, New York

Přednášky, workshopy a konference

 • 2017:  Workshop AUČCJ – přednášející
 • 2018: AKCENT College conference

PARTNER


Lingua Centrum s.r.o., jazyková škola – jednička ve vzdělávání
https://lingua-centrum.cz/

LEKTOŘI LINGUA CENTRUM S.R.O.

Mgr. Aleš Hoznauer
FF UK Praha, obor Bohemistika a anglistika

Mám více než 30 let zkušeností s výukou angličtiny pro dospělé jako lektor. Jsem absolventem FF UK v oboru český a anglický jazyk. Vyučuji také děti a výuku na jakékoliv úrovni obtížnosti se snažím vždy obohatit historickými a kulturními aspekty. Rád využívám různých jazykových asociací a se svými klienty se vždy snažím o vytvoření přátelské atmosféry. Klienty starší 50 let učím přes 10 let a baví mě to, protože je to vstřícná vrstva obyvatelstva s různými zkušenostmi a jsem moc rád, že mají zájem se učit nové věci.

 

Bc. Gabriela Lágnerová
FF UK Praha, filologický obor

Mám více než 20 let zkušeností s výukou angličtiny pro dospělé jako lektor. Několik let jsem pomáhala v oblasti vzdělávání, pomohla jsem postavit školu v jedné z nejchudších oblastí Indického Himaláje a jsem ředitelkou organizace BlueLand z.s., která podporuje vzdělávání dětí. Už skoro 20 let pracuji pro jazykovou školu, která se zaměřuje na starší studenty 40+ a baví mě to, protože je to pro mě jakási výzva. Několik let jsem žila v zahraničí – USA, Norsko, Indie, Anglie, Španělsko. Mám ráda velmi flexibilní přístup ke studentům a podporuji v nich kreativitu a radost při studiu jazyků.

 

Ing. Martina Marešová
VŠE Praha + doplňující pedagogické studium ve Velké Británii

Jsem lektorka anglického jazyka s dlouholetou zkušeností z České republiky i ze zahraničí. Absolvovala jsem řadu didaktických a metodických kurzů v ČR, ve Velké Británii a ve Finsku. Mám zkušenosti s výukou dětí, mladistvých i dospělých, přičemž dospělé starších 50 let učím 8 let a baví mě to, protože jim ráda pomáhám. Moji rodiče jsou starší a baví mě je učit nové věci.

 

Spolupracovníci

Ing. Pavel Křivka

Propagační grafik, který estetiku nebere jen jako nauku o krásnu, ale šířeji jako nauku o vnímání a následném uvědomování. Svou 20 letou praxi bere jako službu veřejnosti, ale i jako cestu vlastního zdokonalování. Proto děkuje za všechny příležitosti, kterých se mohl ujmout. Jeho cílem jsou dlouhodobě spokojení zákazníci. Více na www.krivka.net

Ing. Karel Melecký

UX designér a copywriter s mnohaletou praxí, absolvent VUT Brno. Zajímá se o historii, psychologii, kulturu a cestování. Miluje přírodu; lidi a byznys podle vztahu k ní.

Dalibor Pelka

Programátor, kodér a vývojář web aplikací s více než 20 letou praxí. Vyvíjí zajímavé aplikace a podílí se na realizaci dosud neřešených nápadů. Má rád přírodu, dobrý rock a českou a francouzskou kinematografii.

Bc. Veronika Vacková

Absolventka VŠ v USA: New York State University – Suffolk County Community College a New York City University – John Jay College; získání titulu Bc. Mezinárodní zkušenosti v administrativě, obchodu, PR a marketingu. Zkušenosti také jako překladatelka a lektorka anglického jazyka.

Spolupracující organizace

Logo Prahy
Magistrát hl.m. Prahy

www.praha.eu

 

 

Městská část Praha 6

www.praha6.cz

Poliklinika DAM, s. r. o.

Zdravotnické zařízení Stamicova 21, Praha 6
www.poliklinikadam.cz

Logo Senior fitnes
Senior fitnes

Zapsaný spolek pečující o mobilitu seniorů (50+) a stabilizaci nemocných s chronickým onemocněním.
www.seniorfitnes.cz

Gabriela Nováková umí výborně vysvětlit gramatické problémy, v jejím podání je učení hrou. Těším se na hodinu a myslím, že nejsem sama.

Jana Bracháčková, studentka, Intermediate level

I would like to thank for Gabriela’s very pleasant and excellent English lessons. I admire how she takes care of us.

MUDr. Věra Tomášková, studentka, Advanced level

Výuka v kurzech pro seniory nemá srovnání co do přístupu lektorky k výuce zde. Devadesát minut je natolik pestrých, že se divíme, že už výuka končí.

Ing. Jan Havlík, student, Intermediate level

Dotazy? Volejte 721 130 615

Stačí, když mě prozvoníte, zavolám Vám zpět.