i
Audio nahrávky s BBC hlasem k učebním textům
Vlastní tvorba textů pro studenty 50+
Specializace lektora na studenty 50+

O lektorce

S přibývajícím věkem, vzděláním a pracovními zkušenostmi jsem si stále více přála dělat něco, co přináší lidem jednoznačný užitek a mně uspokojení. Tak jsem se stala lektorkou anglického jazyka pro studenty od 50 let. Angličtinou se zabývám od 12 let. Vztah ke starším lidem jsem si vytvořila díky mamince, neziskové organizaci Senior fitnes a dvěma dobrým kamarádkám v seniorském věku.

Gabriela Nováková, lektorka angličtiny pro senioryGabriela Nováková, lektorka angličtiny pro seniory

Co mám za sebou

V letech 1997–2013 jsem pracovala jako asistentka v IBM, CK Fischer nebo v jiných soukromých subjektech, kde komunikace v angličtině byla součástí mé pozice. V ČTK jsem pečovala o rozvoj mezinárodní obchodní spolupráce se zpravodajskými agenturami ze zemí střední a východní Evropy, s distribučními agenturami z USA a Velké Británie a rozvoj obchodní spolupráce s rakouskou tiskovou agenturou. I tady byla angličtina mou druhou přirozeností.

Když jsem později chtěla zúročit své zkušenosti na volné noze, našla jsem ideální příležitost v neziskové organizaci Senior fitnes. Otevřela se mi možnost vyučovat angličtinu seniorům, a s tím i prostor pro úžasnou seberealizaci. Stala jsem se první samostatnou lektorkou angličtiny v Praze, zaměřenou výhradně na studenty a studentky v seniorském věku.

Co mě baví

Když se studenti na mé lekce těší a já je rozmluvím. Když vidím, že se zlepšují ti, kteří už anglicky umí, a když začínají rozumět a mluvit ti, kteří před tím neuměli vůbec nic. Když si vzájemně sdělujeme zážitky a zkušenosti z anglofonních zemí, když je to baví a když to ocení. Mám radost, když v kurzu panuje veselá atmosféra, a když se zasmějeme.

Dobrá nálada dodává chuť k učení. Studenti mě inspirují (a neustále překvapují) svými znalostmi a vědomostmi z oblasti kultury, cestování, umění a mnoha dalších. Mají zvídavé otázky, a tak se stále učím s nimi.

Vzdělání a praxe

Profesní studia

 • Westchester Community College, Valhalla, New York, USA (English Language)
 • Vysoká škola hotelová v Praze (v seznamu vysokých škol EU), titul Ing. v oboru Marketingová komunikace
  (hlavní cizí jazyk angličtina)

Jazykové kurzy

 • 1989–1991: Obvodní kulturní dům v Praze 9
 • 1992–1996: Caledonian School Praha, největší jazyková škola v České republice
 • 1997: Berlitz Praha, nejstarší vzdělávací centrum a jazyková škola s více než 100letou tradicí
 • 1998: British Council, mezinárodní organizace Spojeného království pro navazování kulturních vztahů

Praxe lektorky anglického jazyka

 • 2000–2003: Jazyková škola European Language Institute, Praha – výuka dospělých
 • 2015–2016: Senior fitnes z. s., Praha, nezisková organizace pořádající pohybové, vzdělávací a společenské aktivity pro zájemce od 50 let – výuka seniorů
 • 2016: První pražská lektorka angličtiny pro seniory – studenty starší 50 let

Certifikáty, mezinárodní zkoušky a jiná hodnocení

 • 1999: Adult Education Certificate of English for Speakers of Other Languages, Putnam/Northern Westchester, New York, USA
 • 2000: TOEFL, Princeton, New York, USA
 • 2000: Au-pair in America, American Institute for Foreign Study, USA
 • 2008: English Certificate (B2) založen na hodnotícím rámci EU SERR, Vysoká škola hotelová
 • 2018: British Council, C level speaking v rámci zkoušky CAE

Au-pair pobyty

 • 1996: Anglie, West Bridgford, Nottingham
 • 1996–1997: Skotsko, Kirkcaldy
 • 1999–2000: USA, Mount Kisco, New York

Přednášky, workshopy a konference

 • 2017:  Workshop AUČCJ – přednášející
 • 2018: AKCENT College conference

 

Spolupracovníci

Jan Feldstein, MA

Překladatel a lektor s více než 10 letou praxí. Bilingvní mluvčí češtiny a angličtiny. Vystudoval univerzitu ve Walesu a univerzitu v Oxfordu, obě ve Spojeném království, zaměřené na obor historie. Držitel certifikátu CPE, mezinárodně uznávaná nejvyšší dosažená zkouška z angličtiny. Mezi jeho záliby patří také film a sport. „Older people are often looked down on in this country and I find that appalling. Therefore, doing something for them, no matter how small that thing might be, is my way of fighting that injustice,“ říká Jan Feldstein.

Ing. Pavel Křivka

Propagační grafik, který estetiku nebere jen jako nauku o krásnu, ale šířeji jako nauku o vnímání a následném uvědomování. Svou 20 letou praxi bere jako službu veřejnosti, ale i jako cestu vlastního zdokonalování. Proto děkuje za všechny příležitosti, kterých se mohl ujmout. Jeho cílem jsou dlouhodobě spokojení zákazníci. Více na www.krivka.net

Ing. Karel Melecký

UX designér a copywriter s mnohaletou praxí, absolvent VUT Brno. Zajímá se o historii, psychologii, kulturu a cestování. Miluje přírodu; lidi a byznys podle vztahu k ní.

Dalibor Pelka

Programátor, kodér a vývojář web aplikací s více než 20 letou praxí. Vyvíjí zajímavé aplikace a podílí se na realizaci dosud neřešených nápadů. Má rád přírodu, dobrý rock a českou a francouzskou kinematografii.

Bc. Veronika Vacková

Absolventka VŠ v USA: New York State University – Suffolk County Community College a New York City University – John Jay College; získání titulu Bc. Mezinárodní zkušenosti v administrativě, obchodu, PR a marketingu. Zkušenosti také jako překladatelka a lektorka anglického jazyka.

Spolupracující organizace

Logo Prahy
Magistrát hl.m. Prahy

www.praha.eu

 

 

Městská část Praha 6

www.praha6.cz

Poliklinika DAM, s. r. o.

Zdravotnické zařízení Stamicova 21, Praha 6
www.poliklinikadam.cz

Logo Senior fitnes
Senior fitnes

Zapsaný spolek pečující o mobilitu seniorů (50+) a stabilizaci nemocných s chronickým onemocněním.
www.seniorfitnes.cz

Když jsem o výuce vyprávěla svému bratrovi, okamžitě se přihlásil a poděkoval mi. Způsobem výuky a přístupem lektorky jsme nadšeni.

Milena Rosová, studentka, Intermediate level

Výuka v kurzech pro seniory nemá srovnání co do přístupu lektorky k výuce zde. Devadesát minut je natolik pestrých, že se divíme, že už výuka končí.

Ing. Jan Havlík, student, Intermediate level

I would like to thank for Gabriela’s very pleasant and excellent English lessons. I admire how she takes care of us.

MUDr. Věra Tomášková, studentka, Advanced level

Dotazy? Volejte 721 130 615

Stačí, když mě prozvoníte, zavolám Vám zpět.