✓ Maximálně 8 lidí ve skupině    ✓ Respektování vládního nařízení    ✓ Klienti a lektoři očkovaní proti Covid-19    ✓ Dodržování rozestupů    ✓ Komfort při mluvení bez potřeby ochrany úst
i
PŘIHLAŠOVÁNÍ DO KURZŮ SE ZAHÁJENÍM OD ÚNORA 2022
Vlastní tvorba audio nahrávek k učebním textům
Vlastní tvorba textů pro studenty 50+
Specializace lektorů na studenty 50+

Texas

Článek jsem zveřejnila 27.9.2016|Cestování|

Studentka Eva z kurzu pokročilých si připravila krásné povídání o Texasu, jihoamerickém státu USA. K tomuto místu má Eva obzvlášť blízký vztah, protože tam žije její syn.

Studentka Eva má to štěstí, že může Texas, tento jihoamerický stát USA, navštěvovat i několikrát do roka, protože tam žije její syn.

Kromě toho, že nám Eva povídala o Texasu jenom samé zajímavosti, které jen tak nenajdete v průvodci, tak nám taky prozradila, jak se zdraví Texasani. Pozdrav je: „How are you doing?“ nebo mezi kovbojemi „Howdy“.

Eva nám taky prozradila, že Texasani na otázku „Odkud jste“ odpovídají „Texas born and bread“.  To je idiom, který můžeme přeložit volně jako „narodil jsem se tady a taky jsem zde vyrůstal“ (místo s typickými rysy obyvatel Texasu). 

Dozvěděli jsme se také, že obyvatelé Texasu jsou velmi pyšní na svoji zemi, a že vlajka známá pod jménem „Lone Star Flag“ (vlajka jedné hvězdy) dala jméno přezdívce Texasu.

A místo, které nemohlo zůstat bez jejího povšimnutí byl Southfork Ranch, kde se natáčel celý příběh seriálu Dallas (356 epizod).

Mnoho a mnoho dalšího jsme se dozvěděli. …Amazing places all over the world in this English course!