✓ Maximálně 8 lidí ve skupině    ✓ Respektování vládního nařízení    ✓ Klienti a lektoři očkovaní proti Covid-19    ✓ Dodržování rozestupů    ✓ Komfort při mluvení bez potřeby ochrany úst
i
PŘIHLAŠOVÁNÍ DO KURZŮ SE ZAHÁJENÍM OD ÚNORA 2022
Vlastní tvorba audio nahrávek k učebním textům
Vlastní tvorba textů pro studenty 50+
Specializace lektorů na studenty 50+

Zábavná hra ABECEDA

Článek jsem zveřejnila 8.10.2016|Zábava|

Skupinovou hru ABECEDA jsem zvolila pro úplné začátečníky, aby se rozesmáli a poznali, že angličtina je také zábava.

Každé písmenko abecedy bylo na kartičce a k němu vždy přiřazené slovo. Tak např. k písmenku „A“ bylo přiřazeno slovo „apple“. Každý student si vytáhl z balíčku 2 až 3 písmenka a hra mohla začít. Začínal ten, kdo měl na kartičce první písmenko abecedy. Student přečetl na kartičce větu: I have „A“ for „Apple“. Who has „C“? A přihlásil se student, který měl na kartičce písmeno „C“ a takto se postupovalo až se skončilo posledním písmenem v abecedě.

Co je na této skupinové hře zábavné, že studenti občas zapomenou, které písmenko mají na kartičce a pak se dlouho čeká a zjišťuje, kdo to písmenko vlastně má. A největší sranda je, když má obě písmenka přečíst jeden a týž student. Např. student drží v ruce písmeno „C“ a řekne: „I have „C“ for „Cake“. Who has „M“? A pak se všichni soustředí na to, zda-li nedrží v ruce písmeno „M“ a přitom to další písmeno má ten samý student.

Věřím, že taková zábavná složka v hodině angličtiny je nejenom zpestřením ale také motivujícím faktorem pro všechny, kdo se chtějí učit anglicky a potrénovat mozkové závity.

Přeji vám všem hodně zábavy!