i
Audio nahrávky s BBC hlasem k učebním textům
Vlastní tvorba textů pro studenty 50+
Specializace lektora na studenty 50+

Začátečníci – pestře vyvážená hodina

Článek jsem zveřejnila 2.4.2016|Ostatní|

Gramatika, konverzace, počítání, písnička a domácí úkol z učebnice Angličtina nejen pro samouky. Pojďme se podívat na průběh výuky studentů – začátečníků.

Song - The More We Get Together

Studenti-začátečníci je skupinka, která potřebuje „zvláštní péči“. S angličtinou se seznamují mnohdy úplně poprvé a jejich zájem „učit se“ vychází často z pragmatických důvodů např. jejich vnoučátka se učí anglicky a chtěli by se proto učit také nebo mají zahraniční zákazníky, se kterými by se chtěli domluvit a nebo chtějí zůstat jednoduše duchem mladí a nestárnout.

Pojďme se podívat na průběh výuky studentů – začátečníků. Hodinu jsem pojala pestře a vyváženě.
Po úvodní obligátní otázce: „How are you?“, jsme se pustili do zopakování gramatiky přítomného času slovesa to be.

Připravila jsem pro studenty několik vět, které museli dát do správného pořadí. Bylo to trošku náročnější cvičení o interpunkční znaménka a opakující se slova ve větě (např. ? HERE YES ARE ARE ALL WE WE), ale v rámci týmové spolupráce to všichni úspěšně zvládli! Následovala konverzace mezi studenty. Ti si dávali navzájem otázky, které jsem jim dopředu připravila, a na které odpovídali. Bylo to soustředění, ale povedlo se.

Potom jsme si zopakovali počítání do deseti. Studenti si vytáhli „poslepu“ vždy jednu kartičku, na které byla namalovaná srdíčka. Každá kartička měla určitý počet srdíček a ten měli říct anglicky. Otázka byla: „How many hearts do you have?“ A na to student odpověděl např.: „I have two hearts“.

Na závěr hodiny jsme si zazpívali veselou písničku „The more we get together“.
Domácí úkol jsem uložila z učebnice „Angličtina nejen pro samouky“, koukla se na hodinky a zase to uteklo jako voda.