Lingua

Jednička v jazykovém vzdělávání

Kvalifikovaní lektoři

Specialisti učebních pomůcek

Blog

Tento blog zachycuje zrealizovaná promítání z anglicky hovořících zemí, které studenti navštívili. Kromě jiného sem vepisuji také novinky z kurzů angličtiny pro seniory. Najdete tu také rady, doporučení odborníků, ale i zajímavosti z oblastí, která zajímají seniory. Příjemné čtení!

Zobrazeno 133 článků z 133 | Ukázat všechny

26. listopadu 2021

CZ

VÁNOČNÍ DÁRKOVÝ POUKAZ NA KONVERZAČNÍ KURZ AJ PRO 50+

Udělejte radost svým nejbližším a darujte jim vánoční dárkový poukaz na konverzační kurz angličtiny pro seniory 50+.

24. listopadu 2021

CZ

AKTUÁLNÍ PRAVIDLA VÝUKY V RÁMCI OPATŘENÍ PROTI COVID-19

Vážení klienti, v příloze si vám dovoluji zaslat dokument, který se týká aktuálních pravidel výuky v rámci opatření...

13. října 2021

CZ

ZAHÁJENÍ VÝUKY V SEMESTRU ÚNOR - ČERVEN 2022

Zahájení výuky v semestru únor - červen 2022 s jazykovou školou Lingua Centrum s.r.o. Dokument v .pdf ke stažení zde: Oznámení

1. března 2020

CZ

KURZY PŘERUŠENY Z DŮVODU COVID-19

Z důvodu pandemie COVID-19 jsou kurzy přerušeny. V případě, že dojde k jejich znovuotevření, budete informováni. Děkuji...

1. února 2020

CZ

DÁRKOVÝ POUKAZ PRO KLIENTY

Jako omluvu z důvodu přerušení výuky v semestru únor-červen 2020 obdrželi klienti dárkový poukaz v hodnotě 100 Kč do historického obchodu DRAKKARIA.

5. ledna 2020

CZ

PŘERUŠENÍ VÝUKY V SEMESTRU ÚNOR – ČERVEN 2020

Z důvodu vážné rodinné situace, oznamujeme že v druhém pololetí, tedy v první polovině roku 2020, přerušujeme projekt Angličtina pro seniory 50+.

27. prosince 2019

CZ EN

MERRY CHRISTMAS AND HAPPY NEW YEAR!

Wishing you good health, happiness, and success in the coming year 2020!  Working with you over the past year has been amazing, thank you for your loyalty!

12. prosince 2019

EN

CHRISTMAS HAS ARRIVED IN OUR CLASSROOM

Christmas has arrived in our class! Take a look at our festive decorations!

4. prosince 2019

CZ

Veronika Vacková - Host v kurzu

Do pondělního kurzu Falešní začátečníci se přišla podívat Veronika Vacková, spolupracovnice na administraci webu a sociální sítě FB. Přečtěte si více právě zde.

4. prosince 2019

CZ

SPECIÁLNÍ NABÍDKA OD LANDIGO PRO STUDENTY

Speciální nabídka od LANDIGO PREMIUM pro studenty Angličtiny 50+ je tu! Landigo je kvalitní a ověřený kvalitní online nástroj na podporu a aktivního udržování anglického jazyka, který využívá britské angličtiny a autentických obrázků.

27. listopadu 2019

EN

COLCHESTER - ENGLAND

Jarmilka, one of our great students from Intermediate Level, visited Colchester in England. She wrote a lovely essay, projected photos and discussed the place. The atmosphere was great in the class! The student was rewarded for great work and received flowers.

21. listopadu 2019

EN

HORSERADISH COLD REMEDY

Before you make a trip to a pharmacy store for vitamin tablets or cold medications, look into your pantry for some horseradish!

18. listopadu 2019

CZ

JAK PRACOVAT S UČEBNÍMI TEXTY NA WEBU

Tento týden jsme pro naše studenty připravili prezentaci na téma práce s učebními texty na našem webu. Náš web nabízí několik funkcí, které usnadňují pochopení a orientaci v textu jak pro začátečníky tak i pokročilé studenty.

10. listopadu 2019

CZ

SOUHRN PŘEDLOŽEK

V uplynulém týdnu studenti obdrželi dokument „souhrn předložek“ . Tento ucelený přehled, má sloužit i jako „tahák“ a ulehčit tak studentům správné používání předložek.

22. října 2019

CZ

ČOKOLÁDOVÝ TÝDEN

V tomto týdnu od 21.10. měli studenti angličtiny 50+ možnost se nejen dozvědět zajímavé informace o čokoládě, ale dokonce si na ni i pochutnat.

15. září 2019

EN

BRITISH COLUMBIA - CANADA

Traveling and exploring the world is a great adventure at any age. One of our lovely students Mirka from Beginner level visited British Columbia in Canada and shared her experience with other students and our readers. She was rewarded for great work and received flowers.

24. června 2019

CZ

DÁREK PRO VĚRNÉ KLIENTY

Na poslední hodině angličtiny jsem předala já a můj kolega Jan našim věrným klientům malý dárek. Byla to sklenička medu od pana Petra Hájka, zkušeného včelaře, o kterém studenti měli také studijní text v angličtině.

7. dubna 2019

CZ

NÁVOD INSTALACE VLC PŘEHRÁVAČE

Lektoři prezentovali studentům jazykové úrovně „Úplný začátečník“ a „Falešný začátečník“ návod instalace VLC přehrávače. Tento nástroj slouží pro pomalejší přehrávání audio nahrávek ke studijním textům.

9. ledna 2019

CZ

ČISTIČKA VZDUCHU PRO MOJE STUDENTY

Pořídila jsem čističku vzduchu pro moje studenty, aby ovzduší v učebně bylo ještě čistší a zdravější. Jejím...

17. prosince 2018

CZ

Vánoční večírek - divadlo Semafor

V rámci kurzů pro seniory 50+ jsem uspořádala vánoční večírek v divadle Semafor s pohoštěním zdarma ve spolupráci s Městskou částí Praha 6. Dorazilo cca 150 mých starších studentů a atmosféra byla úžasná! Více si přečtěte právě zde.

11. prosince 2018

EN

Indonesia - student’s presentation

My student Alenka from Intermediate course visited English speaking country Indonesia. She wrote a beautiful essay in English with its translation into Czech and shared with us beautiful photos which I projected. Her essay in English follows bellow.

3. prosince 2018

CZ

KÁVOVAR PRO MOJE STUDENTY

Pořídila jsem profesionální kávovar pro moje studenty, aby hodiny angličtiny byly pro ně ještě příjemnější. Přečtěte si více o této novince právě zde.

7. listopadu 2018

CZ

Gramatika - rozdíl mezi [say] [tell] [speak] [talk]

Studentům jsem na přání zpracovala rozdíly mezi [say] [tell] [speak] [talk], protože jsou to slovesa, která se také často chybně používají ve větách. Snažila jsem se o co nejjednodušší vysvětlení a také uvedení praktických příkladů pro starší studenty. 

24. října 2018

CZ

REDESIGN WEBOVÉ STRÁNKY

Došlo k redesignu webové stránky Angličtina pro seniory 50+. Na web byla přidána nově sekce „Učební texty“ s audio nahrávky. Čtěte více zde!

24. října 2018

CZ

Přehled - předložky a sloveso [to look]

Studentům jsem na přání zpracovala přehled nejproblematičtějších předložek, které se jim v komunikaci často pletou a to jsou [at] [on] [in]. Dále jsem jim k nejčastěji používanému slovesu [to look] vypsala nejčastěji používané předložky a uvedla jejich význam.

19. října 2018

EN

England and Ireland - student’s presentation

Dina, my student from Beginner Level, prepared a beautiful presentation about England and Ireland, the countries, she visited. Let’s have a look at her essay and further materials she prepared for the class.

15. října 2018

EN

Canada - student’s presentation

Pavla, my student from Intermediate Level, prepared a beautiful presentation about Canada, British Columbia. She wrote an excellent essay and brought photos onto her USB flash drive. Let’s take a peek at more detailed lesson’s content.

8. října 2018

EN

Malta - student’s presentation

Kateřina, my student from Intermediate level, visited Malta. She wrote a beautiful essay in English. I revised it and distributed it among others in the class. She was awarded with a flower. Let’s have a look at her writing and photos.

1. října 2018

CZ

International Day of Older Persons - Mezinárodní den seniorů

International Day of Older Persons, Mezinárodní den seniorů, se slaví vždy 1. října. Studenti dostali od svých lektorů jako malou pozornost mléčnou čokoládu značky Cadbury. Tato značka je oblíbenou značkou ve Velké Británii již skoro 50 let!

26. září 2018

EN

Canada - student’s presentation

Mirka, my student from Beginner level, visited Canada - Quebec. We had lots of fun in the class. Let’s have a look at her essay and photos.

25. září 2018

CZ

Courtney Rivas - host v kurzech seniorů

Do úterních kurzů skupin Advanced and Intermediate se přišla podívat Courtney Rivas, mladá dáma, která pro moje kurzy zpracovává audio nahrávky k učebním textům. Přečtěte si více právě zde.

16. září 2018

CZ

Anglický jazyk: 24 zábavných faktů

Objevila jsem na FB velmi zajímavý článek v angličtině o anglickém jazyce, který jsem pro studenty nechala přeložit do češtiny, aby si ho mohli komfortně přečíst i úplní začátečníci a falešní začátečníci. Přečtěte si tedy 24 zábavných faktů o tomto jazyce právě zde.

25. června 2018

CZ

Jan Feldstein - host v kurzech seniorů

Do pondělního kurzu mírně pokročilých studentů se přišel podívat Jan Feldstein, spolupracovník na tvorbu článků pro seniory. Přečtěte si více právě zde.

14. května 2018

EN

Ireland - student’s presentation

Milan, student z kurzu falešní začátečníci, navštívil Irsko, konkrétně hlavní město Dublin. O Dublinu jsme si povídali a také jsme si promítali fotky. Pro všechny to byl krásný zážitek a také příjemné zpestření v hodinách angličtiny.

11. května 2018

EN

USA - student’s presentation

Olga, studentka z kurzu začátečníků, navštívila USA. V hodině jsme si přečetli krásnou esej v angličtině, kterou Olga napsala a pak jsme si o této zemi povídali. Došlo i na promítání fotografií přes projektor. Byl to krásný zážitek pro všechny v hodině angličtiny!

4. května 2018

CZ

Britský protokol

Na přání studentů jsem zpracovala britský protokol v souvislosti s tématem „Royal Wedding“ a rozeslala jeho anglickou a českou verzi e-mailem. Jeho znění v českém jazyce připojuji. Přečtěte si, co členové královské rodiny musí dodržovat. 

2. dubna 2018

CZ

Nové logo

Změnila jsem logo. Jeho nová podoba je profesionálnější, barevnější a myslím i dostatečně vypovídající po obsahové a grafické stránce. Přečtěte si jeho charakteristiku. Snad se Vám nové logo taky líbí.

5. března 2018

EN

Svalbard (Spitsbergern) - student’s presentation

Lída, a wonderful student from Intermediate level, prepared a beatiful presentation about Svalbard (Spitsbergern / česky „Špicberky“). We also had a lovely slideshow with many beautiful images. 

23. února 2018

EN

Australia - student’s presentation

Olga Habermann from Intermediate level wrote a beautiful essay about the oldest continent - Australia. The photos were projected. It was a fabulous slide show lead by my cooperative native teacher, Jeanne Marie Wallnau. 

20. února 2018

EN

South Africa - student’s presentation

Dana is a lovely student from Intermediate level. She visited South Africa and her colleague at the South African Embassy. She wrote an inspiring essay. We talked about this country and had a beautiful slideshow! 

14. ledna 2018

CZ

Justyna Hinz - host v kurzech seniorů

Do hodiny angličtiny se přišla podívat také mladá ambasadorka a studentka Justyna Hinz. Navštívila kurz mírně pokročilých a pokročilých studentů. Podívejte se blíže na její profil a to, jak to v hodině vypadalo.

11. ledna 2018

EN

Christmas in Norway - student’s presentation

Boženka, ze skupiny začátečníků, si připravila krásnou esej na téma „Vánoce v Norsku“. Její syn totiž žije v této krásné zemi a navíc se tam mluví anglicky! Přečtěte si zajímavosti a pikantnosti o Norsku právě zde.

24. prosince 2017

CZ

Jodie Hruby a Jeanne Marie Wallnau - hosté v kurzech seniorů

Na hodinu angličtiny s vánočním hudebním programem přišly také mezi studenty dvě dámy, se kterými spolupracuji na rozvoji kurzu. Jodie Hruby a Jeanne Marie Wallnau. Více o nich zde.

24. prosince 2017

CZ

Vánoční hudební program s angličtinou

Poslední týden před Vánocemi jsem pro studenty připravila vánoční hudební program s angličtinou. Jako poděkování za projevenou důvěru v uplynulém roce ode mě také dostali vánoční překvapení. 

12. prosince 2017

CZ

Jeanne Marie Wallnau - host v kurzech seniorů

Jeanne Marie Wallnau byla hostem v mých kurzech angličtiny pro seniory. Tato dáma přišla mezi studenty, protože v roce 2018 povede u mě konverzační hodiny. Přečtěte si o ní více zde.

8. prosince 2017

EN

USA - student’s presentation

Jiří from Intermediate level wrote an essay about the USA which he visited in past. He shared his experiences with others. The photos were projected in the classroom. Let’s read more about it here.

18. listopadu 2017

EN

Housing in the UK - student’s presentation

One of my great students Jaroslav visited Portsmouth, the port city in Hampshire in England, where his son lives. He described the housing in the cities of the UK in his presentation.

12. listopadu 2017

EN

Scotland - student’s presentation

One of the students from Intermediate level, Dagmar, prepared a lovely essay about Scotland that she visited.  You can read more about it here and look at the photos, too. Full of history, interesting facts and inspiring inputs for everybody who loves travelling!

7. listopadu 2017

CZ

Daniela Kühnlová - host v kurzech seniorů

Vzácným hostem v mých kurzech angličtiny pro seniory byla paní Daniela Kühnlová. Úžasná dáma, která emigrovala s rodiči v roce 1968 do Velké Británie. Paní Kühnlová odpovídala na dotazy studentů.

3. listopadu 2017

CZ

Kevin Mactavish - host v kurzech seniorů

Kevin Mactavish byl hostem v začátečnických kurzech seniorů. Tento gentleman v seniorském věku, rodilý mluvčí z USA,  si velmi hezky povídal se začátečníky a studenti se i zasmáli. 

26. října 2017

CZ

Caroline Flagg - host v kurzech seniorů

Caroline Flagg byla hostem v kurzech seniorů. Tato mladá dáma, rodilá mluvčí z USA s českými kořeny, je klientem organizace ISA, se kterou spolupracuji při výběru rodilých mluvčí v rámci „volunteering programu“.

25. října 2017

CZ

Graffiti - Glasgow, Skotsko

V hodině angličtiny jsme probírali také jedno zajímavé téma „Graffiti“ a jak se této výtvarné aktivitě věnují i senioři v Lisabonu. K tomuto tématu mi poslala studentka Hela z kurzu falešní začátečníci krásné fotografie právě z Glasgow, které osobně navštívila.

19. října 2017

CZ

Recepty na grilované kotlety a lučinu

Můj milý student Hanuš upekl a přinesl do třídy grilované kotlety v jogurtu se sójovou omáčkou a tvarohovou pomazánku „Lučinu“.  Recepty v angličtině jsou zde. Pusťte se do toho, stojí to za to! Dobrou chuť!

6. října 2017

CZ

Vepřová pečeně - recept od studentky

V hodině angličtiny jsme probírali téma „Recept na vepřovou pečeni“. Jedna ze studentek začátečníků se s námi podělila o vlastní recept na vepřovou pečeni v angličtině. Pokud máte na ni chuť, můžete se do ní pustit! 

5. října 2017

CZ

Vepřová pečeně - malá ochutnávka v hodině angličtiny

V kurzu falešných začátečníků mám jednu studentku, šéfkuchařku, která k tématu „Vepřová pečeně“, upekla pečeni dle svého receptu a přinesla ji do hodiny. Byla vynikající a všichni jsme se olizovali až za ušima.

19. září 2017

EN

Frýdštejn in English

My very good student Honza from Intermediate level visited the castle Frýdštejn. He wrote a beautiful Czech-English essay which I attach bellow. We projected photos and talked in English about the castle. Enjoy the reading and get some more history from the CR.

26. června 2017

CZ

Hudební rozlučková hodina

Poslední týden před koncem školního roku jsem se studenty oslavila anglickými písničkami. A jako dárek za to, že pilně chodili a učili se, dostali zlatou čokoládovou medaili s velkou jedničkou. A jak to u nás vypadalo? Přečtěte si právě zde.

21. června 2017

CZ

Testy za uplynulé pololetí

Uplynulo pololetí a je čas na zopakování a připomenutí si toho, co se studenti naučili nebo zapomněli. Připravila jsem pro ně testy, které jsme si v hodině také společně opravily. Podívejte se na to, jak to probíhalo.

21. června 2017

EN

Yellowstone Summer

One of my great students, Draja, from Intermediate level visited the USA including beautiful national parks such as Yellowstone national park. Let’s read more about it just here.

20. června 2017

EN

England - London

My good student, Miluška, visited London with her daughter. Despite she is the beginner, she wrote a very nice essay about what she visited. We also had a look at interesting brochures and postcards in the class. Let’s read more about it.

19. června 2017

EN

Malta

Two of my great students from Advanced level, Jarmila and Věrka, visited together Malta. We presented this destination via projector. Inspiring essay follows and photos by students attached.

10. června 2017

EN

I’m fine - the Poem

One of my great students, Milada, from Intermediate level, shared the poem „I’m fine“ with me. When reading it, I could not help laugh out loud. It’s a humorous, sarcastic view of getting older. I bet you you will laugh, too and forget the age.

27. května 2017

CZ

Recepty z červené řepy

V návaznosti na článek „Trekking with Beet juice“, který jsem zveřejnila na blogu 25.5. 2017, se některé studentky pochlubily s recepty z červené řepy. Je krásné, jak se občas propojí téma se zkušenostmi. Přečtěte si o receptech více zde.

24. května 2017

EN

England - Stoke-on-Trent

Lenka, my great student from Beginner level visited a city Stoke-on-Trent in England. Despite she is only beginner, she prepared a short writing about this place in English. Let’s have a look at her lovely work.

23. května 2017

EN

Australia - Beechworth

Peggy, my student from Advanced level, visited Beechworth, Australia, with her husband where her son lives. We read her beautiful essay, projected photos and videos and talked about this place. We just had fun!

20. května 2017

EN

Let’s play the game and challenge your brain!

A word association game is a game good for groups. Everybody gets involved. How is it played? Let’s have a look here.

10. května 2017

EN

Word chain game (slovní fotbal)

There is one lovely classic memory game for playing in a circle called „Word chain game“ (slovní fotbal). From time to time I also add this type of game for my seniors. Let’s have a look how it is played.

9. května 2017

EN

Crossword about gardening

Seniors like to play crosswords. I added one about gardening into the lesson. Try to guess the words, too and train your memory with this crossword puzzle.

2. května 2017

EN

London

One of my students from Advanced Level, Olga, visited her daughter in London. We read her lovely essay, projected photos and talked about this place together. Let’s have a look at her awesome experiences contained in her text.

28. dubna 2017

EN

Italian menu in English

One of my students from False Beginner Level, Lucy, visited Italy. As a matter of interest she gave me an Italian menu in English that I would like to share with you. Here you go and enjoy!

25. dubna 2017

EN

Hangman - Let’s play!

Hangman is a word game puzzle also good for seniors because they train important brain skills that include memory, verbal fluency and information processing. Let’s have a look what it is about.

14. dubna 2017

EN

Bali

My two students-friends from Beginner Level visited Bali. It’s an island where you can speak English. What was the English lesson about? Let’s read.

13. dubna 2017

EN

Easter - find 8 differences

Easter is knocking on the door. Here students should find 8 differences between two pictures about Easter. It’s a good exercise for training visual perception and concentration.

12. dubna 2017

EN

Easter song - Peter Cottontail

One of my students from Intermediate level, Alenka, brought into the class a lovely rabbit soft toy called Peter Cottontail. Her granddaughter loves the song of him. Here you go.

7. dubna 2017

CZ

ISA - spolupráce s rodilými mluvčími

I v letošním roce spolupracuji s organizací ISA, která mi do hodiny angličtiny posílá studenty z USA na konverzaci. A jak hodiny s rodilými mluvčími probíhají a kdo jsou samotní studenti? O tom se dočtete právě zde.

7. dubna 2017

EN

New York

New York city is the place my student Hanka from Intermediate level visited. A part of my lesson was dedicated to this topic. We read the student’s essay, talked about the city and projected photos.

6. dubna 2017

EN

Recipe for Bundt Cake (bábovka)

One of my great students from False Beginner Level, Rose, has a special recipe for bundt cake that was inhereted from her mother. Let’s have a look at interesting history of the recipe and ingredients.

4. dubna 2017

EN

The United Arab Emirates

Milena, the student from Intermediate level, visited The United Arab Emirates. Her experiences about this country are covered just here including photos. Not needed to say she practised speaking English.

3. dubna 2017

EN

Spring word scramble - train your memory

From time to time I add puzzles, crosswords, boggles or word scrambles to train seniors‘ memories. Today let’s have a look at Spring Word Scramble.

22. března 2017

EN

Zoo animals - train your memory

I have the checklist of zoo animals for seniors to train their memories. What is it about? Read more here.

14. března 2017

CZ

Mrkvový dort - recept

Jedna hodina angličtiny byla věnovaná pečení bábovce a nejlepším dortům v Londýně. Mezi nimi byl i mrkvový dort, který upekla „naživo“ studentka Alice z kurzu začátečníků. O recept se s vámi podělím, protože stojí za to! Zkuste a uvidíte…

11. března 2017

EN

Carrot Cake - recipe

Students love to bake. One of my great students from Beginner level, Jarka, baked a delicious carrot cake which she brought into the class. It was so smooth and yummy! Here you go the recipe.

10. března 2017

EN

College vs. University

The students often mix up the term „College“ and „University“. Let’s have a look at some main differences that the natives from the USA point out. Besides there are two inputs from the UK.

9. března 2017

EN

Apple Gingerbread Cake - recipe

When we had the lesson dedicated to „bábovka“ and best cakes in London, students were inspired with recipes and also baked. Here you go the recipe for Apple Gingerbread Cake by Eva, my student from Intermediate class.

26. února 2017

CZ

František Nepil: Malý atlas mého srdce (Velká Británie)

Studentka Vlasta se se mnou podělila o úryvek z knížky Malý atlas mého srdce od Františka Nepila. Důvodem byla vtipně pojatá kapitolka O slušnosti a zdvořilosti ve Velké Británii. Úryvek připojuji.

26. února 2017

CZ

Spolupráce s lektorkou: Vladimíra Starr Veselá

Zahájila jsem spolupráci s novou lektorkou, paní Vlaďkou Starr-Veselou. Je to nová posila v kurzu „Angličtina pro studenty od 50 let“.  Co má Vlaďka za sebou, v jaké zemi žila a pracovala a jaké skupinky učí, přečtěte si právě zde.

24. února 2017

EN

The game „What is missing“?

Seniors like to play games from time to time. One of the games that is about improving memory, concentration and other brain skills is the game „What is missing“?  Let’s have a look at game rules.

14. února 2017

EN

Winter Crossword

Crosswords are popular among seniors. I prepared one for winter regarding the main vocabulary to winter. Have a look what it was about.

20. ledna 2017

CZ

Zeměpisná hra pro úplné začátečníky

S úplnými začátečníky jsem si zahrála zeměpisnou hru, při které studenti přiřazovali hlavní město ke správnému anglicky hovořícímu státu. A že jsme si užili spoustu legrace, pochopíte, když budete číst dál.

16. ledna 2017

CZ

Trénování zrakového vnímání

Se studenty jsem trénovala zrakové vnímání. Byly k tomu obrázky se zimní tématikou, kterou studenti popisovali v angličtině. Jeden takový obrázek připojuji. A o čem to přesně bylo se dozvíte právě zde. 

4. ledna 2017

EN

London

Růženka the student from Intermediate level visited London. Let’s see the most beautiful sightseeing tips of her.

3. ledna 2017

EN

The U.S.A. and Canada

Jarmila the student from Advanced level visited the U.S.A. and Canada. She wrote a catchy essay and shared with us experiences on her trips with her husband across the U.S.A. and Canada. Let’s read more about it which places she recommends us to visit…

21. prosince 2016

CZ

Vánoční kvíz a vánoční písničky

V rámci vánoční hodiny jsem pro studenty připravila vánoční kvíz a vánoční písničky. Nechybělo malé pohoštění a také zapálené svíčky na stolečkách.

28. října 2016

CZ

Rodilí mluvčí v kurzech

Čas od času jsou pozváni do kurzů i rodilí mluvčí z USA. Bližší informace naleznete právě zde.

27. října 2016

CZ

Hamlet a Beatles - Co mají společného?

Studentka Marie je povoláním ilustrátorka. Její vtipný obrázek, který odráží parodii na Hamleta a  Beatles, mě inspiroval k tématu do hodiny angličtiny. Navíc letos vzpomínáme 400 výročí úmrtí Williama Shakespeara.

26. října 2016

CZ

Písnička 10 Little Indians

Písničku 10 Little Indians jsem vybrala pro skupinku začátečníků, aby jim počítání do 10 šlo hezky zvesela.

23. října 2016

CZ

Boggle - americká hra se slovy

Se skupinkou „Falešných začátečníků“ jsme si výuku angličtiny zpestřili americkou slovní hrou „Boggle“.  Kdo ji vymyslel, jak se hraje a co je účelem Vám prozradím zde.

20. října 2016

CZ

Kvízy k podzimu

Pro „falešné začátečníky“ jsem si připravila kvízy k podzimu. Byla to zábavná a vzdělávací část výuky. Studenti hádali odpovědi k otázkám vztahující se k podzimu.

17. října 2016

EN

Norway

My student Lída whose daughter lives in Norway prepared a lovely talk about this beautiful English speaking country. I also projected her special photos that are not possibly seen anywhere else. Read and see more here…

16. října 2016

EN

Texas Newspapers (USA)

The student Eva from Advanced Level visited Texas (USA) where her son works and lives. I kindly asked her for the Senior newspapers to use after that in the class and practise English this way. 

8. října 2016

CZ

Zábavná hra ABECEDA

Skupinovou hru ABECEDA jsem zvolila pro úplné začátečníky, aby se rozesmáli a poznali, že angličtina je také zábava.

4. října 2016

CZ

Irsko

Studentka Milena z kurzu pokročilých si připravila krásnou prezentaci o Irsku, které navštívila. O Irsku se četlo, povídalo a promítalo. Závěr patřil potlesku.

28. září 2016

CZ

Písnička ABECEDA

Úplní začátečníci se začali učit od prvních krůčků a to abecedou. A aby učení byla radost, zařadila jsem do výuky pro „prvňáčky“ písničku ABECEDU.

27. září 2016

CZ

Texas

Studentka Eva z kurzu pokročilých si připravila krásné povídání o Texasu, jihoamerickém státu USA. K tomuto místu má Eva obzvlášť blízký vztah, protože tam žije její syn.

7. září 2016

CZ

San Francisco

Studentka Eva z kurzu mírně pokročilých si připravila krásnou prezentaci o San Franciscu. Co všechno navštívila a jaké fotky se promítaly, přečtete si zde.

30. června 2016

CZ

Rozloučení se školním rokem

Rozloučili jsme se se školním rokem písničkou a vtipy o škole, učitelích a žácích. Hodinu jsme si zpříjemnili pohoštěním a také došlo na rozdávání certifikátů a malých dárečků pro ty nejlepší.

20. června 2016

CZ

Závěrečný test

Předposlední týden v červnu si všichni studenti napsali test. Bylo jim dovoleno používat i praktické pomůcky jako např. sešity, taháky či slovníčky. Protože opisováním si cvičí nejenom spelling ale i paměť.

15. června 2016

CZ

Peppa Pig - z prasátka cestovní polštářek

Peppa Pig (Prasátko Pepina) je hlavní hrdinkou animované britské pohádky, jejíž plyšovou postavičku přinesla do hodiny studentka Eva z kurzu mírně pokročilých.

13. června 2016

CZ

Pohádka o Mášence a 3 medvědech. Zapojte i vnoučátka!

Pro úplné začátečníky byla na programu ve výuce pohádka o Mášence a 3 medvědech v angličtině, kterou mají rádi i ti nejmenší nejenom u nás doma, ale i např. v USA.

11. června 2016

CZ

Meda Mládková - rozhovor

Meda Mládková je osobnost, o kterou se zajímali studenti. Chtěla jsem jim udělat radost a tak jsme si o ní četli poutavý rozhovor, který jsem upravila pro každou jazykovou úroveň zvlášť a zpestřila o další studijní materiál.

29. května 2016

CZ

Návod pro pomalejší přehrávání CD k učebnici Angličtina nejen pro samouky

Návod pro pomalejší přehrávání CD k učebnici Angličtina nejen pro samouky je na světě! Softwarovou aplikaci VLC media player objevil Honza, který také sepsal, jak si tuto aplikaci nainstalovat.

20. května 2016

CZ

Začátečníci - promítání s pohoštěním: Národní parky USA

Hela navštívila Národní parky jihozápadu USA a podělila se s námi o zážitky, nádherné fotografie a esej v českém a anglickém jazyce. Třešničkou na dortu pak bylo pohoštění v podobě mini sendwichů s oblohou od Janičky.

14. května 2016

CZ

Povídání o zemích, které studenti navštívili

V rámci výuky zahrnuji vždy také povídání o zemích, které studenti navštívili. A že je vždy na co se těšit!

14. května 2016

CZ

Úsměvný zážitek z vlaku - začátečnice Stáňa a já

Ráda bych se s vámi podělila o úsměvný zážitek z vlaku, ve kterém jela začátečnice Stáňa a já.

14. května 2016

CZ

Perličky kolem křestních jmen v USA

Stuart Carapola, rodilý mluvčí z New Yorku, se se mnou podělil o perličky kolem křestních jmen v USA. O nové poznatky jsem se s radostí podělila se svými studenty.

13. května 2016

CZ

Začátečníci - Dny v týdnu hravým způsobem

Se skupinkou začátečníků jsem procvičovala dny v týdnu ale hravým způsobem! Podívejte se, jak to probíhalo.

3. května 2016

CZ

Frank Sinatra - New York

Písnička New York od Franka Sinatry byla na programu ve výuce mírně pokročilých a pokročilých.

30. dubna 2016

EN

JOKES ABOUT ELDERLY PEOPLE

I received from Stuart Carapola, the native speaker from New York, lovely jokes about elderly people that you don’t find on Internet. I bet you’ll laugh as all my students did. Read more and have fun!

29. dubna 2016

CZ

Začátečníci - luštění křížovky

Začátečníkům jsem dala luštit křížovku „šitou na míru“, která obsahovala slovní zásobu z 1.-3. lekce z učebnice Angličtina nejen pro samouky.

25. dubna 2016

EN

EXPRESS the Washington Post Newspaper

Homework (HW) for every language group from EXPRESS the Washington Post Newspaper „Forecast“

23. dubna 2016

EN

SAKOTIS (ŠAKOTIS) Lithuanian recipe

Danute comes from Lithuania. She always brings SAKOTIS (ŚAKOTIS) to the class on special occasion. Take a look at the recipe.

22. dubna 2016

CZ

Začátečníci – promítání fotek s komentářem z cesty po USA

Začátečník Jaroslav se vrátil z cesty po USA a všechny v kurzu ohromil krásnými fotkami za použití projektoru s poutavým komentářem.

20. dubna 2016

CZ

Karlův most s rodilou mluvčí z Londýna

Dne 20.4. proběhla prezentace Karlova mostu s rodilou mluvčí z Londýna. Pro studenty to byl zážitek!

17. dubna 2016

CZ

Časopis The New Yorker

Časopis the New Yorker jsem dostala dárkem od studenta Jaroslava, který se vrátil z New Yorku. Jaké spletitosti však časopis 50+ provázely? Přečtěte si…

15. dubna 2016

CZ

Začátečníci - pexeso

Do hodiny angličtiny pro začátečníky jsem zařadila pexeso. Je potřeba se nejenom učit ale také si i hrát po vzoru Jana Amose Komenského. Pojďme se podívat, jak to probíhalo.

9. dubna 2016

CZ

Začátečníci - telefonování a srandy kopec

Se skupinkou začátečníků jsme procvičovali čísla tak, že si studenti navzájem říkali telefonní čísla. Podívejte se na veselou historku, se kterou jsme si užili srandy kopec. 

6. dubna 2016

CZ

Mírně pokročilí - úžasný dámský klub

Do skupinky mírně pokročilých ve středu mi chodí jenom dámy. Je to úžasně sehraný dámský klub, se kterým je ohromná zábava. Dámy jsou zvídavé, rády diskutují a ukládají mi také domácí úkoly.

2. dubna 2016

CZ

Začátečníci - pestře vyvážená hodina

Gramatika, konverzace, počítání, písnička a domácí úkol z učebnice Angličtina nejen pro samouky. Pojďme se podívat na průběh výuky studentů - začátečníků.

1. dubna 2016

CZ

Co znamená „Mc“ ve jménu McCartney?

„Mc“ např. ve jménu McCartney je předpona, která je keltského původu (irská gaelština). Ale co vlastně znamená? Zajímalo studenty…

31. března 2016

CZ

Doughnut nebo Donut?

Jak to je se slavným koblížkem „doughnut“ nebo „donut“?

30. března 2016

CZ

Mírně pokročilí - veselá historka a písnička na přání

Se středečním kurzem „mírně pokročilých“ jsem probírala modální slovesa. Podělím se s Vámi o veselou historku a také písničku na přání. 

29. března 2016

CZ

Pokročilí - velikonoční hodina

Dneska jsem slavila se skupinkou pokročilých Velikonoce. Úvodem jsem si se studenty připila „bylinkami“ na „Happy Easter“ a pak jsem se s nimi pustila do ochutnávání moc dobrého pohoštění, které jsme připravili.

27. března 2016

CZ

Tipy jak studovat angličtinu

Ve spolupráci se studenty jsem rozvinula metodu, jak se učit anglicky a možná se to stane inspirací i pro Vás. Senioři vyžadují trošku jiný způsob výuky než např. vysokoškolští studenti. 

Vaše nastavení souborů cookie

Nezbytné
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí.

Preferenční
Personalizaci provádíme na základě vámi prohlíženého obsahu. Dále pak upravujeme zobrazovaný obsah podle toho, co vás zajímá.

Statistické
Tyto cookies nám umožňují měření výkonu našeho webu a za pomoci získaných dat pak můžeme zlepšovat zážitek z procházení webu našim zákazníkům.

Reklamní
Tyto cookies jsou využívány reklamními a sociálními sítěmi pro úpravu zobrazovaných reklam tak, aby pro vás byly zajímavé.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zásady používání souborů cookie