Je Vám přes padesát a říkáte si, že už jste na jazyky staří? Že nemáte talent? A že jazyky nepotřebujete?
Chyba lávky! Vědci ukázali, jak studium cizího jazyka zlepšuje paměť a oddaluje stařecké nemoce. Pravidelným užíváním cizích slov se upevňuje mentální kondice, zvyšuje sebevědomí a s ní i radost ze života. Společenské kontakty přinášejí nové zážitky a dobrou náladu. No a pak samozřejmě není od věci nějaký cizí jazyk prostě umět. Ovládat. Domluvit se. Jakkoliv je lépe než vůbec.
Proč zvolit angličtinu?
Žádným jiným jazykem se nedomluvíte s tolika lidmi najednou. Budete si jistější na cestách v zahraničí, chytře poradíte turistům doma a dozvíte se mnohem víc o světě z anglicky psaných knih, časopisů, internetových stránek ale také z promítání. Musíte obsloužit anglicky hovořícího zákazníka? Ubytují se u Vás zahraniční přátelé Vašich dětí? Nemusíte předstírat migrénu a zavírat se v kuchyni. A co když se Vaše dítko samo zapomene v cizině? S jeho partnerem či vnoučaty se česky sotva domluvíte.
Nejste staří!
Výzkumy i praxe potvrzují, že proces učení se s věkem komplikuje. Pamatujeme si méně, učíme se pomaleji. Jde o přirozený projev stárnutí, nemá tudíž smysl popírat ho nebo se mu protivit.
Nelze z něj však ani vyvozovat, že se v seniorském věku učit nedokážeme, nemusíme a nemáme! Říká se, že člověk se učí celý život. Což by bylo sotva možné, kdyby se od určitého věku učit zapomněl. Seniorský věk, stejně jako každý jiný, má svá specifika. Jinak se učí (a tedy vyučují) malé děti, jinak vysokoškolští studenti a jinak Vy, senioři. Je na učiteli, aby svůj přístup přizpůsobil Vašim zájmům a potřebám.
- Moje kurzy jsou určeny výhradně studentům, kterým už bylo 50 let.