Lingua

Jednička v jazykovém vzdělávání

Kvalifikovaní lektoři

Specialisti učebních pomůcek

O kurzech

Pusťte se do studia angličtiny s lidmi, kterým všem už bylo padesát. Kurzy výhradně pro seniory jsou střižené na míru právě Vám. Přečtěte si, jak to v našich kurzech funguje, kolik stojí, jak se platí a jak se do nich přihlásit.

Lekce pokročilých - studenti si zapisují idiomy a jazykové obraty, které použijí v praxi

Lekce mírně pokročilých - učíme se z učebnice "Angličtina nejen pro samouky"od paní PhDr. Ludmily Kollmannové

Lekce mírně pokročilých - studentka navštívila USA a názorně ukazuje navštívená místa

Lekce mírně pokročilých - i radost z učení je důležitá a také veselá atmosféra

Lekce mírně pokročilých - i si trošku hrajeme a skládáme co nejvíce slov z daných písmen

Lekce falešných začátečníků - studenti si tahají "Role-playing". Jde o simulované dialogy praktické pro běžné situace typu "v hotelu", "na letišti", "v cukrárně s vnoučaty", "s kamarádkou v oboře", "pomoc cizinci v Praze" atp.

Lekce falešných začátečníků - konverzace se studenty na dané téma "FUN FACTS". Studenti si zajímavý článek o "Zábavných faktech" vzali domů. Doma si ho přečetli a přeložili, aby následující hodinu mohla začít pouze konverzace.

Lekce falešných začátečníků - vysvětluji studentům některá slovíčka za pomoci gestikulace

Lekce mírně pokročilých a spokojené studentky

Lekce mírně pokročilých - na úvod se ptám studentů obligátní otázkou "How was your weekend"? Vždy s radostí hovoří o tom, co o víkendu zažili, a kde všude byli. Studentům opravuji mluvený projev, uznám-li to za vhodné.

Lekce mírně pokročilých - uprostřed nejstarší studentka 89 let, která je v kurzu nejlepší. Zde se potvrzuje, že věk je jenom "číslo".

Interiér učebny

Na stěnách učebny jsou umístěny inspirativní citáty, které vybízejí k učení angličtiny.

Vlastní tvorba studijních materiálů - články připravuje jazykový odborník pro každou jazykovou úroveň zvlášť.

Opakování a připomínání gramatiky na konverzační bázi s důrazem na praktické využití v každodenní komunikaci, je také potřeba.

Jazykové úrovně a Vaše zařazení

Zařazení do konkrétní studijní skupiny provedu na základě Vašich jazykových znalostí, ale nejen jich. Výsledky studia bude silně ovlivňovat i Váš dobrý pocit ze studia a sympatie k lidem, kteří Vás jím budou provázet. Zařazení do skupiny proto u každého studenta či studentky promýšlím i s ohledem na jejich zájmy a naturel. Tak se daří spojovat lidi s podobnými názory, stylem chování a hodnotovými preferencemi.


Tady je můj postup:

 • V nezávazné přihlášce si nezávazně tipnete svou jazykovou úroveň (viz příslušné pole formuláře).
 • Spojím se s Vámi telefonicky a otestuji Vaši komunikační dovednost.
 • Nabídnu Vám zařazení do příslušné jazykové úrovně a zaregistruji Vás.
  Změnit úroveň či skupinu můžeme i později. První odhad může klamat. Tak si počkáme a uvidíme.
 • Pošlu Vám potvrzující e-mail.

Angličtina pro seniory funguje

Je Vám přes padesát a říkáte si, že už jste na jazyky staří? Že nemáte talent? A že jazyky nepotřebujete?

Chyba lávky! Vědci ukázali, jak studium cizího jazyka zlepšuje paměť a oddaluje stařecké nemoce. Pravidelným užíváním cizích slov se upevňuje mentální kondice, zvyšuje sebevědomí a s ní i radost ze života. Společenské kontakty přinášejí nové zážitky a dobrou náladu. No a pak samozřejmě není od věci nějaký cizí jazyk prostě umět. Ovládat. Domluvit se. Jakkoliv je lépe než vůbec.


Proč zvolit angličtinu?

Žádným jiným jazykem se nedomluvíte s tolika lidmi najednou. Budete si jistější na cestách v zahraničí, chytře poradíte turistům doma a dozvíte se mnohem víc o světě z anglicky psaných knih, časopisů, internetových stránek ale také z promítání. Musíte obsloužit anglicky hovořícího zákazníka? Ubytují se u Vás zahraniční přátelé Vašich dětí? Nemusíte předstírat migrénu a zavírat se v kuchyni. A co když se Vaše dítko samo zapomene v cizině? S jeho partnerem či vnoučaty se česky sotva domluvíte.


Nejste staří!

Výzkumy i praxe potvrzují, že proces učení se s věkem komplikuje. Pamatujeme si méně, učíme se pomaleji. Jde o přirozený projev stárnutí, nemá tudíž smysl popírat ho nebo se mu protivit.

Nelze z něj však ani vyvozovat, že se v seniorském věku učit nedokážeme, nemusíme a nemáme! Říká se, že člověk se učí celý život. Což by bylo sotva možné, kdyby se od určitého věku učit zapomněl. Seniorský věk, stejně jako každý jiný, má svá specifika. Jinak se učí (a tedy vyučují) malé děti, jinak vysokoškolští studenti a jinak Vy, senioři. Je na učiteli, aby svůj přístup přizpůsobil Vašim zájmům a potřebám.

 • Moje kurzy jsou určeny výhradně studentům, kterým už bylo 50 let.

Jak to chodí v našem kurzu

Budete mluvit, i když si myslíte, že nedokážete. Zkušeným lektorem se rozmluvíte. Také si rozšíříte své jazykové znalosti, setkáte se s přáteli a společně se zasmějete. Stres a stud jsou neznámé pojmy!


Opravdu zapomeňte na nudu a dril! Každá lekce je obsahově vyvážena s důrazem na mluvení. Ve skupince je max. 12 studentů. Lektoři nestojí u tabule s ukazovátkem, ale věnují se studentům tak, jak potřebují. Máte vliv na volbu témat, způsob výuky i její tempo. Chystáte se do Irska? Žádný problém zařadit do programu učební materiály a také promítání z tohoto překrásného zeleného ostrova. Zaujal Vás film nebo kniha? Pustíme se do diskuse o nich.


Procvičování konverzace, rozšiřování slovní zásoby, vysvětlování a opakování mluvnických jevů – to všechno běží přirozeně na pozadí zajímavého tématu. Účastníci kurzů si pochvalují veselou domácí atmosféru a hlavně to, že mluví. Nebudete také pokukovat po hodinkách, kdy už „zazvoní“. Budete se bavit — a to anglicky!

Kolik kurz stojí a jak se platí

Konverzační lekce s českou lektorkou (českým lektorem)

Za 90minutovou konverzační lekci s českou lektorkou (českým lektorem) zaplatíte pouze 240 korun (max. 8 lidí ve skupině). Při průměrném počtu 20 lekcí Vás tak studium přijde na 4 800 korun za pololetí. Kurzy jsou kvalitní a za příznivou cenu. Pro manželský pár či nesezdaný pár sleva 10%.


Ukázková hodina

Přijďte se podívat na ukázkovou hodinu. Cena je 200 Kč za 90 min.


Platební podmínky

Kurzovné zaplatíte předem vždy na celé pololetí. Splatnost u kurzů začínajících 1. září je do 31. července, u kurzů začínajících 1. února do 31. prosince. Do kurzu lze nastoupit i v průběhu školního roku; pak zaplatíte poměrnou část kurzovného. Částku uhradíte na účet 1 1 1 1 2 2 2 7 / 5 5 0 0 (Raiffeisen BANK). Do zprávy pro příjemce uvedete svoje jméno, příjmení a kód kurzu. Po dohodě můžete kurzovné zaplatit i hotově.


Co není zahrnuto v ceně

V kurzovném není zahrnuto zakoupení učebnice Angličtina nejen pro samouky v ceně 270 korun, dále Angličtina pro mírně a středně pokročilé samouky a Angličtina pro pokročilé samouky v ceně 440 Kč. Při výuce je budeme potřebovat. Lze je zakoupit též u lektora.


Úplným začátečníkům a falešným začátečníkům doporučuji přikoupit audio 2CD k procvičování správné výslovnosti (cena 270 Kč).


Doporučená literatura

 • Angličtina pro aktivní seniory určená nejen pro samouky (250 Kč). Publikace je určena nejen pro studenty „falešné začátečníky“, ale pro všechny, kteří se chtějí zasmát.
 • Kolibří anglicko-český a česko-anglický slovník (150 Kč). Má větší písmena a je pro seniory velmi vhodný.

Učebnice i publikace si můžete zakoupit u lektora.

Popis výukové metody

Stáhněte si dokument o podrobné obsahové náplni mých kurzů

Stáhnout soubor PDF

Přednosti mých kurzů proti kurzům jazykových škol

Desatero výhod kurzů, které vede lektor/-ka:

 • Texty z amerického a britského tisku nebo i domácího tisku. Nepostupujeme striktně podle vybrané učebnice. Používáme texty „šité na míru“ seniorům z amerického a britského tisku nebo i domácího tisku.
  Texty jsou uvedeny zde na webu v sekci Učební texty a se studenty k tématu procvičujeme mluvení s důrazem na použití v praxi. Zajímají nás jejich názory, pocity a postoje.
 • Individuální přístup. Když se potřebujete vrátit k dříve probírané látce, tak se k ní vrátíme. Nabídneme Vám individuální test, konzultaci, znovu Vám věc vysvětlíme nebo připomeneme. Žádný problém, stačí říct.
 • Respekt k zájmům 50+. Chcete svoje blízké překvapit pravým anglickým dýňovým koláčem? Lektor přinese recept a mluvnicky ho s Vámi rozebere (péct už musíte sami). Budete chtít vědět, v čem se liší „chips“, „crisps“ a „french fries“? Tak to objasníme. Nic nás nehoní. A co takhle citáty nebo přísloví? Pusťme se s radostí do toho.
 • Respekt k potřebám 50+. Postupujeme tempem, které Vám vyhovuje. Mluvíme o věcech, které Vás zajímají. Když něčemu neporozumíte, zeptáte se. Otázkou obvykle prospějete také spoustě spolužáků. Nebudeme předstírat, že jsme mistři světa, ani se nebudeme podceňovat.
 • Domácí veselá atmosféra. Zapomeňte na formality, hlášení a vyvolávání. Napadne Vás vtip? Sem s ním! Veselá historka z výuky? Odpočineme si od sloves a časů. Co oslavit společně křesťanské svátky?
 • Domácí prostředí. Učebna je uzpůsobena potřebám a přáním starších studentů. Interiér zdobí citáty v angličtině, které si vybrali sami studenti. Kulaté stoly zase vybízejí k týmové spolupráci a navozují přátelskou, pozitivní atmosféru třeba i nad šálkem kávy nebo jiného drinku.
 • Skutečná angličtina. Lektoři jsou zkušení a kvalifikovaní odborníci. Upozorní Vás na rozdíly mezi britskou a americkou angličtinou. Víme, jak to v obou zemích chodí, jak se tam mluví a myslí. A Vy to budete vědět také. Žádná „Čekingliš“!
 • Učebnice angličtiny pro samouky. Angličtině je třeba se věnovat každý den minimálně 20 minut, abyste se posunuli dál. Učebnice angličtiny pro samouky Vám umožní studovat i samostatně a je vhodná pro seniory.
 • Lektoři a ostatní spolupracovníci se zájmem o starší lidi. Lépe tak rozumí potřebám a přáním starších studentů.
 • Přijatelná cena. Kurzovné 240 korun za 90minutovou lekci. Výuka je kvalitní. Kurzy jsou společensko-vzdělávací.

Školní řád

Školní řád si můžete prohlédnout a stáhnout níže

Stáhnout soubor PDF

Obchodní podmínky a Informace o zpracování osobních údajů

Tyto obchodní podmínky jsou vydané podle občanského zákoníku a jsou platné a účinné ode dne 4. 6. 2019

Stáhnout soubor PDF

Jak se na kurz přihlásit

 • Vyplňte prosím nezávaznou přihlášku.
 • Pokuste si tipnout vlastní jazykovou úroveň.
 • Uveďte svůj e-mail nebo telefon, na kterém Vás budu moci kontaktovat a otestovat Vaši jazykovou úroveň.
 • Jakmile Vaši přihlášku obdržím, napíšu Vám nebo zavolám, vysvětlím další postup a zodpovím Vaše otázky.
 • Pokud se rozhodnete kurz navštěvovat, uhradíte kurzovné.
 • Přerušit nebo ukončit studium můžete kdykoliv ale bez možnosti finanční náhrady.

Kdy a kde se kurzy konají

Kdy

PondělíÚterýStředaČtvrtekPátek


15.00–16.30
Mírně pokročilí
Lingua Centrum
15.00–16.30
Pokročilí
Lingua Centrum
15.00–16.30
Úplní začátečníci
Lingua Centrum
15.00–16.30
Falešní začátečníci
Lingua Centrum
15.00–16.30
Úplní začátečníci
Lingua Centrum
16.45–18.15
Falešní začátečníci
Lingua Centrum
16.45–18.15
Mírně pokročilí
Lingua Centrum
16.45–18.15
Mírně pokročilí
Lingua Centrum
16.45–18.15
Falešní začátečníci
Lingua Centrum
16.45–18.15
Úplní začátečníci
Lingua Centrum


Kde

Kurzy probíhají v Shiran Tower, Lužná 716/2, Praha 6 – Vokovice. Učebnu najdete v 7. patře (výtah k dispozici).


Jak se tam dostanete?

 • Metrem A do stanice Nádraží Veleslavín. Odtud cca 10 minut pěšky nebo autobusem č. 225 do zastávky Na Pastvinách.

Máte zájem o kurz angličtiny?

Nezávazná přihláška

Respekt k zájmům 50+

Na učení není nikdy pozdě. Výuka je kompletně přizpůsobena zájmům a potřebám studentů této věkové kategorie.

Přijatelná cena

Kurzovné za 90minutovou lekci je cenově přijatelné. Výuka je kvalitní. Kurzy jsou společensko-vzdělávací.

Domácí veselá atmosféra

Zapomeňte na formality, hlášení a vyvolávání. Napadne Vás vtip? Sem s ním! Veselá historka z výuky? A co oslavit společně křesťanské svátky?

Vaše nastavení souborů cookie

Nezbytné
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí.

Preferenční
Personalizaci provádíme na základě vámi prohlíženého obsahu. Dále pak upravujeme zobrazovaný obsah podle toho, co vás zajímá.

Statistické
Tyto cookies nám umožňují měření výkonu našeho webu a za pomoci získaných dat pak můžeme zlepšovat zážitek z procházení webu našim zákazníkům.

Reklamní
Tyto cookies jsou využívány reklamními a sociálními sítěmi pro úpravu zobrazovaných reklam tak, aby pro vás byly zajímavé.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zásady používání souborů cookie