Nezbytné
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí.
Perličky kolem křestních jmen v USA
Tak například křestní jméno Ann nebo Anne znamená Anna ale i Anička, oproti tomu Annie sice ve slovníčku znamená Anička, ale v USA se jen zřídkakdy používá jako křestní jméno. Spíše se dává jako přezdívka jako je tomu např. u zpěvačky Annie Lennox (1954).
Studenti měli také dotaz, jak je to s křestním jménem bývalého prezidenta USA, Billem Clintonem a proč se jmenuje Bill a ne Will nebo William. Je to tak, že v úředních dokumentech má oficiálně uvedeno „William Jefferson Clinton„, ale upřednostňuje, aby se mu říkalo „Bill“ jako „fake name“ (nepravé jméno). Stejně tak je to i u dalších křestních jmen, kdy Richard může být „Dick„, Henry může být „Hank“ a Larissa can be „Lacey„.
Pochopila jsem tedy, že v USA je značná volnost v tom, jak se kdo bude jmenovat neoficiálně. A to že Američani mají značnou volnost i ve výběru prostředního jména „middle name„, jsem zjistila hned poté, co mi Stuart Carapola vysvětlil, že jeho prostřední jméno „Alexander“ mu dala maminka jenom proto, že se jí líbilo. Faktem však je, že prostřední jména v USA se dávají většinou po otci nebo po příbuzném - i zde nejsou daná jasně pravidla a Američani v tom mají volnou ruku. Holt Amerika! ?