i
Audio nahrávky s BBC hlasem k učebním textům
Vlastní tvorba textů pro studenty 50+
Specializace lektora na studenty 50+

Jodie Hruby a Jeanne Marie Wallnau – hosté v kurzech seniorů

Článek jsem zveřejnila 24.12.2017|Kultura, Ostatní|

Na hodinu angličtiny s vánočním hudebním programem přišly také mezi studenty dvě dámy, se kterými spolupracuji na rozvoji kurzu. Jodie Hruby a Jeanne Marie Wallnau. Více o nich zde.

Jodie Hruby připravuje ve spolupráci se mnou studijní materiály pro studenty. V anglicky psaných médiích vyhledává zajímavé texty a upravuje je pro studenty do čtyř jazykových úrovní (začátečník, falešný začátečník, mírně pokročilý a pokročilý). Každá ze čtyř verzí studijního textu má rozsah cca 150 slov. Texty jsou aktuální a jsou ze života.
Studenti si text vezmou domů, přečtou a přeloží a v následující hodině si ho projdeme a na dané téma procvičujeme mluvení. Účelem studijních textů je, že se studenti vždy něco zajímavé, aktuálního a nového dozvědí; rozšíří si obzory z různých oblastí; a upevňují aktivní složku anglického jazyka takovým způsobem, aby se studenti dokázali vyjádřit na jakékoliv běžné téma v životě.

Jodie Hruby je spisovatelka, překladatelka, editorka, rodilá mluvčí z USA, která má české kořeny. Má americké a britské občanství. Navštívila 36 zemí a více než 400 měst po celém světě. Pracovala například ve Skandinávii a mimo jiné i v České republice. Žila například v USA, Irsku, Skotsku, Anglii, Bruneji, Kataru, Spojených arabských emirátech nebo Belgii. Nyní žije v Praze.
„It is a pleasure for me to write the lesson texts for seniors, for which I scan the universe and select potent subject matter that the seniors will enjoy reading,“ říká Jodie.

Jeanne Marie Wallnau, rodilá mluvčí z USA, povede u mě konverzační hodiny v ranním a dopoledním čase od roku 2018.

Medailonky obou spolupracovnic si můžete přečíst také na webové stránce
https://anglictina-seniori.cz/o-lektorce/ v sekci „Spolupracující lektoři“