✓ Maximálně 8 lidí ve skupině    ✓ Respektování vládního nařízení    ✓ Klienti a lektoři očkovaní proti Covid-19    ✓ Dodržování rozestupů    ✓ Komfort při mluvení bez potřeby ochrany úst
i
PŘIHLAŠOVÁNÍ DO KURZŮ SE ZAHÁJENÍM OD ÚNORA 2022
Vlastní tvorba audio nahrávek k učebním textům
Vlastní tvorba textů pro studenty 50+
Specializace lektorů na studenty 50+

Meda Mládková – rozhovor

Článek jsem zveřejnila 11.6.2016|Kultura|

Meda Mládková je osobnost, o kterou se zajímali studenti. Chtěla jsem jim udělat radost a tak jsme si o ní četli poutavý rozhovor, který jsem upravila pro každou jazykovou úroveň zvlášť a zpestřila o další studijní materiál.

Meda Mládková, mecenáška umění, je úžasná dáma, která se ve svých 98 letech zasloužila o československou výtvarnou kulturu.

Z poutavého rozhovoru o jejím osobním a pracovním životě, který byl zaznamenán online v rádiu Český rozhlas“, jsem upravila rozhovor tak, aby vyhovoval každé skupince příslušné jazykové úrovně a byl „tak akorát“.

Dozvěděli jsme se například, kdo byl její manžel, a kde se s ním seznámila; s kterými českými umělci byla v kontaktu před rokem 1968; zda-li se někdy chtěla stát sběratelkou umění; jak se dostala do USA;  zda-li je umění pro ní investicí a nebo proč se rozhodla věnovat sbírku umění České republice.

Rozhovor jsem zpestřila otázkami, které se týkaly porozumění textu a také obrázky, o kterých studenti měli hovořit.

Tohle je totiž téma, které studenty v seniorském věku opravdu zajímá…

A  krédo Medy Mládkové? „Můžete prosadit všechno, když si opravdu věříte a jdete za tím.“