i
Audio nahrávky s BBC hlasem k učebním textům
Vlastní tvorba textů pro studenty 50+
Specializace lektora na studenty 50+

Mírně pokročilí – veselá historka a písnička na přání

Článek jsem zveřejnila 30.3.2016|Kultura, Zábava|

Se středečním kurzem „mírně pokročilých“ jsem probírala modální slovesa. Podělím se s Vámi o veselou historku a také písničku na přání. 

Studenti dostali na procvičování modálních sloves cvičení na překlad „šité na míru“. První část se týkala překladu z českého do anglického jazyka a druhá část se týkala „doplňovačky“ vhodných modálních sloves do vět. Poprosila jsem studentku Ivu, aby přeložila první větu z čj do aj („Nesmíš zapomenout napsat Hance. Těší se na dopis.“) a na to mi řekla: „I cannot say this in English. It’s difficult.“ A já odvětila: „You’re able to translate it, come on! It’s easy for you!“  A pak jsme se všichni začali hrozně smát, protože nám došlo, co se stalo.  Studentka začala hned s druhým cvičením, kde se do první věty mělo doplnit sloveso „can’t“, čili věta byla gramaticky správně: „I cannot say this in English. It’s difficult“ ale netýkala se vůbec mé prosby, i když to do sebe úžasně zapadalo!

Na závěr hodiny jsem pustila písničku na přání „It started with a kiss“ od britské popové kapely Hot Chocolate. Inspirovala mě studentka Dana, která teď momentálně prožívá velmi krásné období a mě se ta písnička líbila hlavně proto, že je o lásce, že to patří k jaru, že se sloky opakují, a že nemusíme pokaždé jenom zpívat, ale že se můžeme jenom třeba zaposlouchat. I to vytváří krásnou atmosféru v hodině angličtiny. A že se nechtělo nikomu domů, dokazuje, že jsme ve třídě všichni zůstali o 15 minut déle. Love is beautiful and love song, too. I wish love for everybody!