i
Audio nahrávky s BBC hlasem k učebním textům
Vlastní tvorba textů pro studenty 50+
Specializace lektora na studenty 50+

Pohádka o Mášence a 3 medvědech. Zapojte i vnoučátka!

Článek jsem zveřejnila 13.6.2016|Zábava|

Pro úplné začátečníky byla na programu ve výuce pohádka o Mášence a 3 medvědech v angličtině, kterou mají rádi i ti nejmenší nejenom u nás doma, ale i např. v USA.

Vzhledem k tomu, že moji angličtinu navštěvují z větší části i studenti-senioři, kteří mají vnoučátka, a kteří už se také učí anglicky, zařazuji občas do výuky také pohádky, aby si mohli procvičit angličtinu i s nimi.

Proto jsem do výuky pro úplné začátečníky zařadila také pohádku o Mášence a 3 medvědech v angličtině, kterou mají rádi i ti nejmenší nejenom u nás doma, ale je populární např. i v USA, což bylo překvapivé zjištění i pro mě, když jsem se toto dozvěděla přímo od rodilého mluvčího.

Pohádka o Mášence a 3 medvědech se v anglické verzi jmenuje „Goldilocks and the Three Bears“ a je kouzelná pro svoji jednoduchost, opakování slov a také rozdělení rolí mezi studenty. Navíc pokud to dopadne, tak jak to dopadlo v mém kurzu úplných začátečníků, kdy se studenti vyloženě vžili do rolí malého medvídka, jeho rodičů a Mášenky se zlatými vlásky, smějete se pohádce od začátku až do konce.

Tedy zde mi dovolte se s vámi rozloučit citátem v angličtině: „Who playes don’t bother“ (Kdo si hraje, nezlobí)