✓ Maximálně 8 lidí ve skupině    ✓ Respektování vládního nařízení    ✓ Klienti a lektoři očkovaní proti Covid-19    ✓ Dodržování rozestupů    ✓ Komfort při mluvení bez potřeby ochrany úst
i
PŘIHLAŠOVÁNÍ DO KURZŮ SE ZAHÁJENÍM OD ÚNORA 2022
Vlastní tvorba audio nahrávek k učebním textům
Vlastní tvorba textů pro studenty 50+
Specializace lektorů na studenty 50+

Začátečníci – telefonování a srandy kopec

Článek jsem zveřejnila 9.4.2016|Zábava|

Se skupinkou začátečníků jsme procvičovali čísla tak, že si studenti navzájem říkali telefonní čísla. Podívejte se na veselou historku, se kterou jsme si užili srandy kopec. 

Pro „prvňáčky“ jsem si připravila speciální studijní materiál z  knihy „The Cambridge English Course“, který se týkal procvičování čísel od 1 do 10 v rámci telefonování. Není totiž nic užitečnějšího, než si čísla procvičovat přímo na svých telefonních číslech. Studenti se ptali sebe navzájem v angličtině otázkou: „What’s your (tele)phone number?“ (Jaké je Tvoje telefonní číslo?)  a odpovídali dle skutečnosti. Sranda nastala ve chvíli, kdy studentka Helen (Helen = Helena) řekla Stanleymu (Stanley = Stanislav) své telefonní číslo špatně a Stanley na to řekl: „A takhle to dopadá, když chci od slečny získat telefonní číslo. Řekne mi ho schválně špatně, abych jí nemohl zavolat!“
Všechny ve třídě to náramně pobavilo a srandy kopec pokračoval, když se to samé podařilo splést i Stanleymu. Totiž to se lehce přihodí, pokud se s plným soustředěním vrhnete do čísel v angličtině a nejste zvyklí mluvit každý den.

Úžasné je, když se studenti dokážou vlastním chybám zasmát a ještě k tomu spontánně zahrát krásné divadlo! Smějeme se pak všichni a je to k nezastavení. Proto „umět se zasmát svým chybám“ je krédo pro Vás, když se učíte angličtinu.

Jan Werich toto vyjádřil moudře slovy: „Kdo se umí smát sám sobě, má právo se smát všemu ostatnímu, co mu k smíchu připadá.“ Do angličtiny můžeme volně přeložit takto:  „When the rest of the world laughs at you, laugh with them“ nebo „Have a sense of humor and don’t take life too seriously“.